سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کنسولگری عربستان در مشهد: از مسمومیت زائران عربستانی شکایت می کنیم

عرب نیوز می نویسد بنا به درخواست خانواده های سعودی پیکر چهار زائر عربستانی روز پنج شنبه با حضور دیگر زائران سعودی در گورستان مشهد به خاک سپرده شده است.


عرب نیوز می نویسد بنا به درخواست خانواده های سعودی پیکر چهار زائر عربستانی روز پنج شنبه با حضور دیگر زائران سعودی در گورستان مشهد به خاک سپرده شده است.
معاون کنسول عربستان سعودی در مشهد اعلام کرد به درخواست خانواده های قربانیان عربستانی حادثه هفته گذشته هتلی در مشهد، کنسولگری عربستان سعودی در نظر دارد شکایت کرده و خواهان دریافت غرامت شود.کنسولگری عربستان در مشهد: از مسمومیت زائران عربستانی شکایت می کنیم

به گزارش عصر ایران به نقل از عرب نیوز عبدالیحیی الحمرانی معاون کنسول عربستان در مشهد با اعلام این خبر گفت بابت کشته شدن 4 کودک و مصدومیت 36 شهروند سعودی به درخواست خانواده های قربانیان و آسیب دیده ها درخواست دریافت غرامت ( دیه) خواهیم کرد.

او گفت بدین منظور کنسولگری عربستان در مشهد روز یکشنبه در محاکم حقوقی و برای تشکیل پرونده به نمایندگی از شهروندان حادثه دیده سعودی شکایت خواهد کرد.

این چهار زائر سعودی که به نوشته عرب نیوز همگی کودک بودند یکشنبه هفته گذشته در اثر مسمومیت در هتلی در مشهد به بیمارستان انتقال یافتند و در آنجا جان باختند. پس از این حادثه که به مسمومیت 36 نفر دیگر از زائران سعودی حاضر در هتل انجامید پرونده ای به منظور تحقیق و بررسی علت این حادثه تشکیل شده و هتل مزبور پلمپ شده است.

پیشتر سفارت عربستان در تهران از آغاز پرونده ای به منظور تحقیق درباره علت این مسمومیت خبرداده است. وزارت بهداشت نیز هفته گذشته ودر پی این حادثه با صدور اطلاعیه ای عمدی بودن این حادثه را رد کرده است.

عرب نیوز می نویسد بنا به درخواست خانواده های سعودی پیکر چهار زائر عربستانی روز پنج شنبه با حضور دیگر زائران سعودی در مشهد به خاک سپرده شده است. بر اساس این گزارش پنج شنبه گذشته از خانواده های زائران خواسته شده به مسجد امام رضا (ع) بروند و مراسم تشییع و خاکسپاری زائران سعودی که همگی آنها کودک بودند برگزار شده است.

بر اساس گزارش این روزنامه سعودی زائران سعودی می گویند در روز حادثه بوی بدی از سیستم تهویه اتاق های هتل به مشام آنها می رسد و آنها این مساله را به مسئولان هتل انتقال می دهند ، اما مسئولان هتل می گویند این بو از آشپزخانه هتل است.

بر اساس گزارش عرب نیوز هم اکنون به منظور تحقیق و بررسی بیشتر مدیر هتل به همراه چهار تن دیگر از کارکنان دستگیر و بازداشت شده اند.

مدیر رسانه های وزارت امور خارجه عربستان گفته است دولت ریاض از حسین صدیقی سفیر ایران در عربستان سعودی درخواست کرده تا به منظور کمک به زائران سعودی و حل و فصل پرونده با سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد همکاری کند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩۴, ١۴:۴٣

   

پر مبحث ترین ها