سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عراقچی: امشب راهی وین می‌شویم و تا 10 تیرماه در آنجا مستقر خواهیم بود

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: هرچند ۱۰ تیر برای پایان مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در نظر گرفته شده ولی هیچ تاریخ مشخصی برای ما مقدس نیست.

 سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: هرچند ۱۰ تیر برای پایان مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در نظر گرفته شده است اما توافق خوب و مطلوب را هرگز فدای تاریخ زمانی نمی کنیم و هیچ تاریخ مشخصی برای ما مقدس نیست.

عراقچی تاکید کرد: ما در دقایق پایانی بازی بسیار طولانی هستیم و پس از حدود دو سال مذاکره و دو بار تمدید آن، هم اکنون در شرایطی قرار داریم که به 10 تیر نزدیک می شویم؛ امید داریم تا این تاریخ بتوان کار نگارش توافق جامع هسته ای را به سرانجام رساند.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت:ما در لوزان به مجموعه ای از راه حل ها برای حل و فصل موضوع هسته ای و رفع تحریم ها رسیدیم ؛ در دو سه ماه گذشته سعی کردیم این راه حل ها را با همه جزئیات و ابعادش روی کاغذ بیاوریم.

وی افزود: اکنون در شرایطی هستیم که توافق، حالت جمع و جوری پیدا کرده و شکلی به خودش گرفته است و متنی حدود 20 صفحه از توافق اصلی خواهیم داشت که با ضمیمه هایش حدود 60 صفحه می شود؛ بویژه در ضمیمه ها که به شکل و مجموعه واحدی نرسیده ایم و تلاش ها در این باره ادامه دارد.

عراقچی گفت: همکارانم در سطح کارشناسی مذاکرات را ادامه می دهند و تقریباً از حدود 10 روز پیش در وین مستقرند و کارها را ادامه می دهند.

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت:‌ امشب راهی وین می شویم و تا 10 تیرماه در آنجا مستقر خواهیم بود تا بتوانیم آخرین کارها را انجام دهیم و به قول معروف، بتوانیم پرانتزهای داخل متن را که حاکی از اختلافات است کاهش دهیم.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۴٠

   

پر مبحث ترین ها