سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد شدید عضو جبهه پیروان از سخنان تقوی: با فشار و تهدید نمی شود به ائتلاف رسید

در حوزه اصولگرایی با توجه به تنوع تفکرات و پراکندگی جدی و روشهای که در طول سالهای گذشته به کار گفته شده و مورد ارزیابی جدی هم جامعه نیز بوده است ، شکل گیری یک ائتلاف واحد سخت به نظر می‌رسد.

یک چهره اصولگرا معتقد است: در حوزه اصولگرایی با توجه به تنوع تفکرات و پراکندگی جدی و روشهای که در طول سالهای گذشته به کار گفته شده و مورد ارزیابی جدی هم جامعه نیز بوده است ، شکل گیری یک ائتلاف واحد سخت به نظر می‌رسد.


اسماعیل جلیلی،عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در مورد سخنان سید رضا تقوی مبنی بر اینکه هرکسی که در بازی وحدت اصولگرایان شرکت نکند گناه کبیره کرده است به خبرنگار نامه نیوز گفت:با این شدت سخن گفتن پسندیده نیست زیرا در فضای سیاسی تعاملات براساس یکسری شاخص های صورت می‌گیرد که در سپهر سیاسی کسانی که خواستار این ائتلاف ها هستند باید قدرت اقناع منطقی را نسبت به سایر ائتلاف کنندگان داشته باشد و گفتن اینکه اگر کسی ائتلاف نکند گناه کبیره کرده است هیچ گروهی به نتیجه نمی رسد.

 

وی اظهارداشت:در حوزه سیاسی فعالیت های مختلفی صورت می گیرد و کسانی که منطقی ترین رفتار را در این حوزه انجام دهند توانایی ایجاد ائتلاف را دارند و الا با فشار و تهدید نمی شود به ائتلاف رسید.

 

این نماینده مجلس بیان کرد: اساسا ائتلاف ها برای این صورت می گیرد که بتوانند سهم بیشتری را ازافکار عمومی به سمت ایده‌ها و برنامه‌های خود جلب کنند تا بتوانند در انتها رای حاصل از آن را کسب کنند و به تناسب این رای ، نقش آفرینی در قدرت سیاسی کشورداشته باشند و برنامه های خود را اجرا کنند و نهایت در قدرت بماند و قطعا هرگروهی این تلاش را دارند که به این غایت برسند و سهمی در قدرت سیاسی کشور داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: هر گروهی بویژه اعضای ارشد احزاب و جبهه‌ها اگر مجموعه نظراتی را که ارائه می کنند مبتنی بر مجموعه نظرات مجمع آنها باشد این تصمیم گیری را همه می پذیرند و ازطرف هر کدام از افراد گروه بیان شود، قطعا مورد قبول اعضا واقع خواهد شد اما اگر یک فرد در یک مجموعه بخواهد فقط نظر شخصی خودش را اعمال کند قطعا به نتیجه نمی رسد.

 

این عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت بیان کرد:در حوزه اصولگرایی با توجه به تنوع تفکرات و پراکندگی جدی و روشهای که در طول سالهای گذشته به کار گفته شده و مورد ارزیابی جدی هم جامعه نیز بوده است ، شکل گیری یک ائتلاف واحد سخت به نظر می‌رسد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١۴:٢۶

   

پر مبحث ترین ها