سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ولایتی ادعای سایت ویکی‌لیکس را تکذیب کرد

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۵:٠١    نسخه چاپی    
دفتر علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری طی اطلاعیه‌ای ادعای منتشره در سایت ویکی‌لیکس را تکذیب کرد.

 دفتر علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری طی اطلاعیه‌ای ادعای منتشره در سایت ویکی‌لیکس را تکذیب کرد.
دفتر علی اکبر ولایتی اعلام کرد که ادعای سایت ویکی‌لیکس مبنی بر اینکه در سال 2007 یک پزشک ایرانی (مجهول‌الهویه) در دیدار با یک دیپلمات آمریکایی از او برای فعالیت‌ انتخاباتی درخواست کمک مالی داشته است از اساس دروغ بوده و قویاً تکذیب می‌شود.

سند ویکی لیکس
به گزارش تسنیم، در این سند ویکی‌لیکس آمده است که جیلین برنز، مسوول میز ایران در کنسولگری ایالات متحده آمریکا در دبی، اواسط مارس سال ۲۰۰۷ میلادی با فردی که سابقه ۱۵ سال اقامت در آمریکا را داشته و از چهره های محافظه کار طرفدار آقای ولایتی محسوب می شود ملاقات کرده است.
به نوشته یورونیوز، بر اساس گزارشی که مسئول میز ایران در کنسولگری ایالات متحده آمریکا در دبی به وزارت امورخارجه آمریکا می دهد، پیشنهاد حمایت واشنگتن از نامزدی ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از سوی طرف ایرانی مطرح می شود.
 ملاقات کننده ایرانی وعده می دهد که در صورت پیروزی ولایتی در انتخابات، نامزد پیروز رقابت ریاست جمهوری به برقراری رابطه با آمریکا اقدام خواهد کرد. از ملاقات کننده به عنوان پزشکی ایرانی که مدیریت یک مرکز خدمات درمانی را برعهده دارد یاد شده و در این گزارش به صراحت درخواست مالی وی برای پیروزی آقای ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری ذکر شده است.
زمان عنوان شده برای این ملاقات حدود دو سال پیش از برپایی انتخابات ۱۳۸۸ است. ولایتی در این انتخابات نامزد نشد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۵:٠١

   

پر مبحث ترین ها