سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت نمايندگان شاخص مجلس با استيضاح فاني

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٠۶    نسخه چاپی    
نمايندگان شاخص از فراکسيون هاي مختلف مجلس شوراي اسلامي که با استيضاح علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش مخالف هستند، معتقدند: اين استيضاح فردا راي نمي آورد و فاني در مسووليت خود ابقا مي شود.

 

اين نمايندگان عضو فراکسيون هاي مختلف مجلس در گفت و گو با ايرنا مخالفت خود را با استيضاح فاني اعلام کردند.

الياس نادران، سيد محمد بياتيان و اميرحسين قاضي زاده هاشمي از اعضاي فراکسيون اصولگرايان مجلس در گفت و گو با ايرنا ضمن مخالفت با استيضاح فاني تاکيد کردند که مشکل وزارت آموزش و پرورش مديريتي نيست.

نادران نماينده مردم تهران در مجلس معتقد است: با استيضاح فاني وزير آموزش و پرورش بايد مخالفت کرد.

سيد محمد بياتيان نماينده مردم بيجار در مجلس نيز که يکي از امضاکنندگان استيضاح فاني بود به خبرنگار ايرنا گفت که در حال حاضر مشکل وزارت آموزش و پرورش مديريتي نيست بلکه کمبود منابع مهم ترين مشکل اين وزارتخانه است و مجلس بايد با تخصيص منابع لازم مشکل فرهنگيان کشور را حل کند.

اميرحسين قاضي زاده هاشمي نماينده مردم مشهد نيز به ايرنا گفت: به نظرم در شرايط کنوني اولويت کشور استيضاح وزير آموزش و پرورش نيست.

عابد فتاحي نماينده مردم اروميه و رييس فراکسيون اهل سنت مجلس، يوناتن بت کليا نماينده آشوريان و کلداني و عضو فراکسيون اقليت مجلس نيز از ديگر مخالفان با استيضاح فاني هستند.

همچنين شماري از اعضاي فراکسيون رهروان ولايت مجلس از جمله عباسعلي منصوري آراني نماينده کاشان، بهروز نعمتي نماينده اسدآباد، سيد رمضان شجاعي کياسري نماينده ساري و احمد بخشايش اردستاني نماينده اردستان مخالفت خود و اکثريت اعضاي فراکسيون خود را با اين استيضاح اعلام کردند.

مسعود پزشکيان و کمال الدين پيرموذن نمايندگان اصلاح طلب نيز با مخالفت از استيضاح فاني از عدم همراهي طيف همفکران خود با استيضاح وزير آموزش و پرورش خبر دادند.

جلسه استيضاح وزير آموزش و پرورش قرار است فردا در مجلس برگزار شود، براساس اخبار موجود تا کنون 35 نفر از مجموع 64 امضا کننده استيضاح فاني امضاي خود را پس گرفته و انصراف خود را اعلام کرده اند.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٠۶

   

پر مبحث ترین ها