سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ همسر مهاجرانی به ماجرای بورسیه شدن فرزندش توسط عربستان

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩۴, ١۶:۵٨    نسخه چاپی    
جمیله کدیور، همسر عطاالله مهاجرانی، وزیر فرهنگ دوران اصلاحات به افشای یک سند توسط ویکی لیکس که به بورسیه شدن علی مهاجرانی توسط پادشاهی سعودی اشاره می کند، واکنش نشان داد.

 

در این یادداشت آمده است:همواره بر این باور بوده و هستم که بهترین سیاست در مقابل هر چه انسان را از هدف اصلی دور می کند، سیاست لبخند، بی توجهی، سکوت و پی گیری راه خود است. سیاست سلام و السلام!

به قول سنایی: به هرچه از راه وامانی چه کفر آن نام و چه ایمان

در این مختصر هم قصد پاسخ گفتن به اراجیف و دروغ های رسانه ها و افراد مختلف را ندارم.
به این موضوع هم نمی پردازم که چطور یک نامه بدون امضا با اطلاعاتی مخدوش، که حتی به فرض صحت آن، کسانی که چند کلاس درس اکابر خوانده باشند می دانند که بورسیه شدن یک جوان که همواره در تمام مقاطع تحصیلی نمرات ممتاز داشته برای تحصیلات دکترا امری بسیار متداول و معمول است و نیازی به درخواست پدر ندارد و بورسیه شدن بخودی خود نشانه هیچ چیز نیست، که ناگهان از بین ۵۰۰ هزار سند، یکی دو ساعت بعد از انتشار، گوییایمان و امان به سرعت باد می رفت که مومنان رسیدند! در فارس و چند سایت وابسته به محافل خاص منتشر می شود،

(...)

طبیعی است که پاسخ مستدل و نقد کارشناسانه مهاجرانی به مصاحبه نتانیاهو و سیاست های تجاوزطلبانه اسراییل در بی بی سی هزینه های خاص خود را دارد. به گونه ای که عوامل نفوذی داخلی و کسانی که با انعقاد قرارداد در قالب یک پروژه تعریف شده با موسسات اسراییلی، برای متهم کردن و بدنام نمودن چهره های شاخص ایرانی در خارج از کشور ارتزاق می کنند، هم صدا و هم سو و هم زمان برای وارد کردن ضربه مورد نظر در زمان توافقی وارد صحنه می شوند.

در این مختصر صرفا درصدد واکاوی دلایل هجمه های متعدد اخیر هستم. درصورت ضرورت بعد از ماه مبارک رمضان توضیح لازم در این زمینه داده خواهد شد.

جمع بندی شخصی من به طور خلاصه از هجمه کنندگان در چند بند زیر خلاصه می شود:

الف- طرفداران و جیره بگیران رسمی و غیر رسمی اسراییل. جایی که محل التقای مزدوران رسمی اسراییل در خارج از کشور و نفوذی های داخلی است.

ب- دروغگویان حرفه ای: که از دروغ گفتن در داخل و خارج ارتزاق می کنند. فرقی نمی کند در داخل کشور باشی یا آمریکا و اروپا. دوست قدیمی باشی یا مخالف و دشمن. عامی باشی یا اهل رسانه و روشنفکر. دروغ ملکهٔ ذهنی و زندگی این افراد شده است.

ج- افرادی که به دنبال شرکت در انتخابات مجلس آینده اند و تصور می کنند محمل خوبی پیدا کرده اند که بتوانند با تمسک بدان زمینه تایید صلاحیت خود را پیدا کنند.

د- افراد و رسانه هایی که در صدد مسئله سازی کاذب اند و با ابزار رسانه برای فریب زودباوران و ناآگاهان و جلب مخاطب از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند.

چهار طیف فوق با ایجاد چارچوبی (فریم) که با حمایت رسانه های خاص صورت می گیرد، در داستانی که می سازند، نیازمند سه چهره اند:

یک قهرمان، یک مظلوم و یک هدف برای تهاجم هستند. همان سناریوی قدیمی دیو و فرشته!
که صدالبته مثل تیرهای بخت النصر این تیرها کمانه می کند و بر گریبانشان خواهد نشست.

 

منبع: پارسینه

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩۴, ١۶:۵٨

   

پر مبحث ترین ها