سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمایت 100 سفیر سابق آمریکا از توافق هسته ای ایران

کاردار وقت آمریکا به هنگام گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران نیز در میان امضاکنندگان این نامه است.100 سفیر سابق آمریکا از توافق هسته ای ایران حمایت کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، 100 سفیر سابق امریکا با انتشار نامه ای سرگشاده از توافق جامع هسته ای میان ایران و گروه 1+5 برای حل مسالمت آمیز مسئله هسته ای تهران اعلام حمایت کردند.

در بین امضا کنندگان این نامه اسمی چهره های شاخصی مانند " بروس لینگن" کاردار وقت آمریکا به هنگام گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران در سال 1358 خورشیدی دیده می شود. او به همراه دیگر دیپلمات های آمریکایی در تهران به مدت 444 روز به گروگان گرفته شده بود.

حمایت 100 سفیر سابق آمریکا از توافق هسته ای ایران

در نامه این سفرا آمده است: اگر این توافق به صورت صحیح اجرا شود وسیله تاثیرگذاری برای جلوگیری از برنامه هسته ای ایران باشد.

این نامه سرگشاده همزمان با تلاش های باراک اوباما رئیس ایالات متحده آمریکا برای اقناع کنگره این کشور به حمایت از توافق هسته ای منتشر می شود.

سفرای سابق اضافه کردند: توافق هسته ای می تواند جلوی گسترش سلاح هسته ای در منطقه پرتنش و پراهمیت خاورمیانه را بگیرد.

در این فهرست می توان نام "نیکلاس برنز" سفیر سابق امریکا در ناتو، "رایان کروکر" سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان و "تون بیکرینگ" سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را مشاهده کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩۴, ١٨:١٩

   

پر مبحث ترین ها