سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد آمریکا از سفر سردار سلیمانی به روسیه

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد سفر اخیر فرمانده سپاه قدس ایران به روسیه نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، وزارت امور خارجه آمریکا با انتقاد از سفر سردار سلیمانی – فرمانده سپاه قدس ایران – به روسیه، دیدار وی با مقامات روس را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دانست.

مارک تونر -- سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا – در همین خصوص اظهار داشت: "وزارت امور خارجه آمریکا موضوع سفر سردار سلیمانی به روسیه را با مقامات این کشور مطرح کرده است؛ اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است." وی در ادامه از احتمال مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل خبر داد. 

شورای امنیت سازمان ملل در سال 2007 (1386) با صدور قطعنامه ای برخی از مقامات نظامی ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد. به دنبال توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی قرار شد ممنوعیت سفر مقامات نظامی ایران پس از 8 سال لغو شود.

به باور غربی ها، سردار سلیمانی فرماندهی کمک های نظامی ایران به دولت سوریه، نظامیان شیعه در عراق و حزب انصارالله در یمن را به عهده دارد.

ترس مقامات آمریکایی از سردار سلیمانی پیشینه ای طولانی دارد. وزارت خزانه داری آمریکا در سال 2011 (1390) فرمانده سپاه قدس ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۵-١٣٩۴, ٠١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها