سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ به اتهام زنی زاکانی:

باهنر : ادامه مخالفت با برجام کار سخیفی است

نایب رئیس مجلس با اشاره به حواشی بعد از بررسی برجام و تصویب طرحی در این باره تاکید کرد: ادامه دادن به مخالفت ها بعد از قانونی شدن، کار سخیفی است.


 به گزارش خبرآنلاین، تصویب برجام مراحل قانونی خود را در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی امنیت ملی و همچنین شورای نگهبان طی کرده و علی لاریجانی نیز در سخنان خود به توضیحاتی درباره روند تصویب این طرح پرداخت و گفت: من نفعی از برجام نمی برم و این پرونده، پرونده رهبری است.

علیرضا زاکانی که مدتی (تا قرائت گزارش کمیسیون برجام) ریاست کمیسیون ویژه را برعهده داشت، سخنان رئیس مجلس را کذب خوانده که و با اتهام زنی به علی لاریجانی ، وی را مسئول تصویب برجام دانست.

کاظم جلالی، رئیس فراکسیون رهروان ولایت نيز با اشاره به جوسازی هایی که علیه رئیس مجلس و پس از تصویب طرح برجام آغاز شده است، گفت: جوسازی ها علیه دکتر لاریجانی یک اقدام غیر اخلاقی و بد اخلاقی سیاسی است چراکه رئیس مجلس نشان داد که در ماجرای تصویب طرح برجام جز به منافع ملی به چیز دیگری نمی اندیشد.

در همین حال حسین سبحانی نیا، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نيز به خبرآنلاين گفت که نمایندگان در جریان ماوقع روند تصویب برجام قرار داشته و دوستان به این دلیل که به آنچه می خواستند نرسیدند، با اتهام زنی، دست و پا می زنند.

حالا محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ادامه مخالفت ها با طرح قانونی برجام را سخیف دانسته است.

وی که با خانه ملت گفتگو می کرد، با اشاره به ادامه دار شدن مخالفت های عده اي از نمایندگان با برجام و تصویب طرح مربوط به آن گفت: تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی روالی دارد. تا قبل از اینکه مقوله ای، قانونی شود، موافق و مخالف می توانند آزادانه نظرات خود را عنوان کنند و معمولا بحث و جدلی بین آنها شکل می گیرد.

نماینده مردم تهران، در مجلس ادامه داد: این رفتارها و بحث و جدل تا زمانی که آن موضوع به قانون تبدیل نشده است اشکالی ندارد. اما وقتی قانون می شود و شورای نگهبان آن تایید کرد، موافق و  مخالف باید به قانون تمکین کنند. یعنی بعد از تصویب قانون همه مسئولان، باید آن را اجرا کنند.

وی توصیه کرد: اگر مسئولی اشکالی در قانون می بینند، می توانند مسیر تغییر قانون را طی کنند.  اما اگر کسی بخواهد مخالفت های قبل از تصویب را ادامه دهد، کارهای سخیف داده و نباید انجام شود. ما از بررسی برجام و تصویب طرح اقدام متناسب و متابل دولت در برجام گذشته ایم الان باید مراقب باشیم  تا این قانون دقیق، درست و با  حفظ کاملا منافع ملی اجرا شود.

نایب رئیس مجلس با یادآوری اینکه در انتخابات مجلس نهم شاهد انتشار شب نامه هایی علیه رئیس مجلس و شباهت مخالفان برجام و انتساب این موضوع که لاریجانی در تصویب طرح مذکور نقش بسزایی داشته است، گفت: با وجود اینکه تاکید شده است بداخلاقی انتخاباتی در کشور صورت نگیرد، عده ای مستمرا بدخلاقی می کنند. اعتقاد داریم این نوع رفتارهای خلاف عرف، دین و اخلاق است و ما تنها می توانیم  توصیه کنیم چنین اقدامی نداشته باشند و مسئولان رسمی و ناظر بر انتخابات به موقع هشدار بدهند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٩۴, ١٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها