سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فلاحت پیشه: توقیف قایق‌های آمریکایی مقتدرانه بود

حساسیت جمهوری اسلامی ایران در بحث حفظ حریم هوایی، دریایی و زمینی خود و دستگیری شناور آمریکایی اقتدار ملت ایران را بیش از پیش به جهانیان ثابت کرد.


کارشناس مسائل خاورمیانه می‌گوید هدف برخی آمریکایی‌ها از تجاوز به خلیج فارس ایجاد مانع برای اجرای برجام و در نهایت عدم برداشته شدن تحریم‌های ضد ایرانی است.
حشمت الله فلاحت پیشه، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت و گو با خبرنگار نامه نیوز، گفت: پشت پرده تجاوز شناورهای آمریکایی به آب‌های خلیج فارس یک جریان سیاسی است. این جریان سیاسی همان جریان محافظه کارانه‌ای است که از هر فرصتی برای ایجاد تنش با ایران استفاده می‌کند و هدفش از این کار ایجاد مانع برای اجرای برجام و در نهایت عدم برداشته شدن تحریم های ضد ایرانی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باید با ملاحظه با این مسئله برخورد کند و نباید این اقدام، یک اشتباه نظامی ساده تلقی شود؛ زیرا یک تفکر و راهبرد سیاسی پشت این قضیه است.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: حساسیت جمهوری اسلامی ایران در بحث حفظ حریم هوایی، دریایی و زمینی خود و دستگیری شناور آمریکایی اقتدار ملت ایران را بیش از پیش به جهانیان ثابت کرد.

وی اظهار داشت: در دنیا امروز ایران تنها کشوری است که می تواند با آمریکا چنین بر خوردی را انجام دهد و این حرکت اقتدار ایران را در منطقه نشان می دهد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩۴, ١٢:۵٣

   

پر مبحث ترین ها