سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام:

تقويت بخش خصوصي بسياري از مشكلات كشور را حل مي‌كند

بخش خصوصي بهترين ظرف براي جذب نيروي انساني متخصص و محقق براي رشد علمي و فن‌آوري كشور است و تقويت آن مي‌تواند بسياري از مشكلات كشور را حل كند و به اين موضوع در سياست‌هاي كلي اصل 44 توجه شده است.
 رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بخش خصوصي بهترين ظرف براي جذب نيروي انساني متخصص و محقق براي رشد علمي و فن‌آوري كشور است و تقويت آن مي‌تواند بسياري از مشكلات كشور را حل كند.

به گزارش  فارس، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني ‌رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام‌ اساس سند چشم‌انداز بيست ساله توسعه كشور را دانش‌محوري عنوان كرد و گفت: نيروي انساني به عنوان مهمترين عامل افزايش بهره‌وري نقش اصلي در توسعه كشور را به عهده دارد.

وي كه در ديدار جمعي از فعالان حوزه نفت و گاز در بخش‌هاي خصوصي و دانشگاهي كشور سخن مي‌گفت، افزود: بخش خصوصي بهترين ظرف براي جذب نيروي انساني متخصص و محقق براي رشد علمي و فن‌آوري كشور است و تقويت آن مي‌تواند بسياري از مشكلات كشور را حل كند و به اين موضوع در سياست‌هاي كلي اصل 44 توجه شده است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام عدم توجه به سياست‌هاي كلي و برنامه‌هاي توسعه و همچنين پشتيباني ضعيف از بخش خصوصي، بي‌توجهي به نيازهاي انساني و مادي نخبگان و متخصصان و عدم ثبات مديريت در حوزه‌هاي مياني را از عوامل مؤثر براي عدم شكل‌گيري بخش غيردولتي فعال عنوان كرد و گفت: اجراي صحيح خصوصي‌سازي به همان صورت كه در سياست‌هاي كلي اصل 44 به آن تأكيد شده بود، مي‌توانست زمينه‌هاي لازم براي تقويت اقتصاد كشور را فراهم سازد.

‌هاشمي رفسنجاني تأكيد كرد: شرايط بايد به‌گونه‌اي فراهم شود كه متخصصاني كه از كشور مهاجرت كرده‌اند، احساس كنند كشور در مسير توسعه و ساختن خود به آنها نياز دارد و زمينه براي فعاليتشان فراهم است و به كشور باز گردند.

در ابتداي اين ديدار آقايان‌‌ جعفر توفيقي، شمس اردكاني، درخشان، معظمي، پيوندي و آشتياني هر كدام به اختصار مطالبي را در خصوص مسائل توسعه كشور به ويژه در حوزه نفت و گاز به اطلاع رساندند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٠, ٢٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها