سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمایت بی دریغ قم از دولت

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۵, ١٢:١٠    نسخه چاپی    
شما رييس جمهور موفقي هستيد و با وجود همه مشکلاتي که بخشي از آن ميراث گذشته و بخش ديگر نيز شيطنت اجانب و بيگانگان است، به تلاش‌هاي خود براي ساختن کشور ادامه مي دهيد/خوشبختانه با اقدامات و تلاش‌هاي دولت و حسن تدبير رييس جمهور، مردم نسبت به بهبود شرايط بسيار اميدوارتر از گذشته شده‌اند و مطمئنا با تلاش بيشتر و تدبير شما، مشکلات برطرف خواهد شد.

شما رييس جمهوري موفقي هستيد/ برخي به دنبال مايوس کردن مردم هستند/ بحمدالله موفقيت‌هاي خوبي نيز نصيب دولت شده است/ متأسفانه برخي هنوز جناحي فکر مي کنند/ مردم نسبت به بهبود شرايط بسيار اميدوارتر از گذشته شده‌اند/ مطمئن هستيم که مشکلات با حسن تدبير جنابعالي برطرف خواهد شد /'نبايد انتظار داشت که مشکلات يک شبه حل شود'/ با کشورهاي جهان با زبان نرم و خوش سخن بگوييم

اينها و جملات ديگر که در ادامه مي‌آ يد بخشهايي از سخنان مراجع تقليد و زعماي حوزه علميه قم است که نشان از حمايت بي دريغ آنها از دولت روحاني دارد.

به گزراش خبرنگار 19 دي، درآستانه خجسته ميلاد مهدي موعود(عج) حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهور روز جمعه با سفر به قم با مراجع تقليد ديدار وگزارشي از مشکلات کشور وفعاليتهاي دولت ارايه کرد.

آيت الله‌العظمي مکارم شیرازی: دولت براي بهبود وضعيت کشور به موفقيت‌هاي خوبي دست يافته است

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

 آيت الله ناصر مکارم شيرازي در ديدار دکتر روحاني رييس‌ جمهور، با قدرداني از تلاش‌هاي دولت يازدهم براي اعتلاي ايران اسلامي تصريح کرد: دولت براي بهبود وضعيت کشور و رسيدگي به وضعيت محرومان و اقشار ضعيف جامعه اقدام‌هاي زيادي انجام داده و در اين مسير به موفقيت‌هاي خوبي نيز دست يافته است که بايد با عزم بيشتر و حمايت همگان ادامه يابد.

اين مرجع تقليد در اين ديدار که صبح جمعه و در بيت وي برگزار شد، خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني افزود: شما رييس جمهور موفقي هستيد و با وجود همه مشکلاتي که بخشي از آن ميراث گذشته و بخش ديگر نيز شيطنت اجانب و بيگانگان است، به تلاش‌هاي خود براي ساختن کشور ادامه مي دهيد.

وي با تاکيد بر اينکه 'نبايد انتظار داشت که مشکلات يک شبه حل شود'، گفت: براي رفع اين مشکلات زحمات زيادي متقبل شده ايد و بحمدالله موفقيت‌هاي خوبي نيز نصيب دولت شده است که بايد با جديت بيشتر براي خدمت به مردم و بويژه محرومان ادامه يابد.

آيت‌الله مکارم شيرازي با تاکيد بر ضرورت تقويت وحدت در جامعه تاکيد کرد: برخي با ايراد گرفتن‌هاي بدون توجه به امکانات و حتي ارائه يک پيشنهاد براي رفع مشکلات، به دنبال مايوس کردن مردم هستند و اين در حالي است که انتقاد کردن صرف، و بدون ارائه پيشنهاد، عادلانه و منصفانه نيست.

وي در همين ارتباط ضرورت پرهيز از جناح گرايي و توجه به منافع ملي را خاطرنشان ساخت و گفت: متأسفانه برخي هنوز جناحي فکر مي کنند که معناي آن، فدا کردن منافع ملي به پاي منافع جناحي است؛حرکتي که همگان بشدت بايد از آن پرهيز کنند.

اين مرجع تقليد در ادامه با ارائه رهنمودهايي در حوزه‌هاي اقتصادي و فرهنگي اظهار داشت: بيکاري يکي از معضلات اساسي جامعه امروز است و دولت بايد با اطلاع رساني بيشتر، دستاوردهاي خود را در اين حوزه براي مردم تشريح کند و براي حل قطعي مشکل اشتغال، همچنان اهتمام داشته باشد.

آيت‌الله مکارم شيرازي در ادامه، توزيع نامناسب يارانه‌ها را يک معضل براي اقتصاد کشور دانست و با تاکيد بر ضرورت عزمي راسخ براي رفع اين معضل، افزود: در حالي که کشور براي پيشبرد طرح‌هاي مرتبط با توليد و آباداني و اشتغال بشدت نيازمند سرمايه است، مشکل بزرگ توزيع يارانه به صورت عمومي بايد حل شود.

آيت الله العظمي صافي گلپایگانی: دعاگوي رييس جمهوري و مسئولان دولت هستم

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني نيز در ديدار دکتر روحاني با تبريک اعياد شعبانيه و ميلاد حضرت صاحب الزمان(عج) به رييس جمهور و آرزوي توفيق براي دولتمردان در مسير خدمت به مردم و تعالي کشور، گفت: خوشبختانه با اقدامات و تلاش‌هاي دولت و حسن تدبير رييس جمهور، مردم نسبت به بهبود شرايط بسيار اميدوارتر از گذشته شده‌اند و مطمئنا با تلاش بيشتر و تدبير شما، مشکلات برطرف خواهد شد.

وي با اشاره به لزوم مراقبت از رعايت قوانين شرعي و حفظ احکام اسلام در مناسبات سياسي و اجتماعي در کشور، بر ضرورت ادامه سياستهايي که به ثبات، آرامش و امنيت مردم منطقه بويژه در سوريه، عراق و يمن منجر مي شود، تاکيد کرد.

آيت الله صافي گلپايگاني توسعه روابط با ديگر کشورها را ضروري و مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: بايد در مجامع بين المللي حضور و مشارکتي فعال داشته باشم و به گونه اي پيش برويم که مردم به توسعه روابط با دنيا اميدوارتر باشند و ما و ديگران از اين ارتباط بهره ببريم.

وي همچنين با تاکيد بر لزوم عدم اختلاف و تفرقه و رعايت اتحاد و همدلي در کشور براي پيشبرد امور افزود: حفظ اين روحيه اميدواري در مردم حائز اهميت است و مطمئن هستيم که مشکلات با حسن تدبير جنابعالي برطرف خواهد شد و همواره دعاگوي رييس جمهور و مسئولان هستم.

آيت الله العظمي وحيد خراساني: بايد با زبان نرم با دنيا سخن گفت و تعامل سازنده داشت

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت الله حسين وحيد خراساني هم در ديدار رييس جمهور با وي، ضمن آرزوي توفيق براي دولت در مسير خدمت بيشتر به مردم و حل مسايل کشور، گفت: بايد در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل کنيم، و شما و دولت نيز با توکل بخداوند متعال و توسل به سيره اهل بيت (ع) بر همه مشکلات فائق خواهيد شد.

اين مرجع تقليد، همچنين با تبريک ميلاد مسعود حضرت صاحب الزمان (عج)، اظهار داشت: در مسايل داخلي بايد مسئوليتها را بر اساس امانت و تخصص واگذار کرد و در ارتباط با کشورهاي جهان نيز با زبان نرم و خوش سخن بگوييم و بتوانيم تعاملي سازنده با آنها داشته باشيم.

 آيت الله وحيد خراساني همچنين بر ضرورت تلاش بيشتر مسئولان کشور براي رفع مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان تاکيد کرد.

آيت الله سبحاني: همواره براي موفقيت دولت دعا مي کنم

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت الله العظمي سبحاني نيز در ديدار رييس جمهوربا وي، ضمن بيان اينکه همواره براي موفقيت دولت دعا مي کنم، بر ضرورت انطباق هر چه بيشتر نظام بانکي کشور بر مبناي احکام شرعي تاکيد کرد.

اين مرجع تقليد همچنين گفت: کارمزد بانک‌ها بايد واقعي و در مسير کمک به بخش توليد و رفع مشکلات مردم باشد و متخصصان براي حل اين موضوع تلاش کنند.

تکميل تامين آب آشاميدني شهر قم از نظر کمي و کيفي از ديگر موضوعاتي بود که آيت الله سبحاني در اين ديدار به آنها پرداخت.

آيت الله سبحاني در اين ديدار مجموعه کتاب هفت جلدي ريحانه الادب و همچنين کتاب فتنه تکفير را به رييس جمهوري اهدا کرد.

آيت الله علوي گرگاني: بايد در برابر مشکلات ايستاد

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت الله العظمي سيد محمد علي علوي گرگاني نيز در ديدار با دکتر روحاني با وي، با اشاره به ضرورت صبر و ايستادگي در برابر دشواري‌ها در مسير خدمت به مردم و تعالي کشور، بر ادامه تلاش مسئولان براي حل مشکلات و بهبود شرايط زندگي مردم تاکيد کرد.

اين مرجع تقليد با اشاره به موفقيت‌هاي مهم دولت در عرصه‌هاي مختلف، افزود: عليرغم اين توفيقات، توقع و انتظار مردم از دکتر روحاني به عنوان شخصيتي که هم در کسوت روحانيت و هم مسئوليت رياست جمهوري اسلامي ايران قرار دارد، بيش از ساير افراد است؛ و لذا تلاش بيشتر دولت نسبت به رفع مشکلات مردم در بخش‌هاي مختلف بويژه در حوزه کشاورزي و توليد ضروري است.

وي همچنين توجه مسئولان کشور به مسائل اجتماعي و تلاش در راستاي حفظ اخلاق اسلامي در جامعه را مورد تاکيد قرار داد و توفيقات روزافزون رييس جمهوري و دولتمردان در دولت تدبير و اميد را از خداوند متعال خواستار شد.

آيت الله العظمي موسوي اردبيلي: عملکرد دولت قابل تقدير است

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت الله سيد عبدالکريم موسوي اردبيلي نيز در ديدار با رييس جمهور با وي، از مساعي و اقدامات دولت در اداره کشور، بهبود اوضاع اقتصادي و تعامل سازنده با کشورهاي جهان با وجود مشکلات فراوان تقدير کرد.  اين مرجع تقليد در اين ديدار با مثبت ارزيابي کردن عملکرد دولت تدبير و اميد در بخش‌هاي مختلف بويژه در حوزه سياست خارجي، بر ضرورت اهتمام مسئولان کشور براي حل مشکلات مردم، بويژه محرومان و ادامه روند رو به توسعه کشور تاکيد کرد. وي خطاب به رييس جمهور خاطرنشان کرد: بنده همواره براي توفيق شما و همه مسئولان دولت دعا مي کنم و اميدوارم با حسن تدبير بتوانيد در خدمت به مردم و کشور همچنان موفق باشيد.

آيت‌الله العظمي شبيري زنجاني: مشکلات کشور با وحدت و تلاش همگاني حل شدني است

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

آيت‌الله سيد موسي شبيري زنجاني هم در ديدار رييس‌ جمهور با وي، با تاکيد بر اينکه ملت ايران بار مسئوليت سنگيني بر دوش شما گذاشته است، اظهار داشت: عنايت خداوند شامل همه مجاهديني است که در مسير خدمت به مردم گام مي بردارند و مشکلات هر چند بسيار است، اما با وحدت و تلاش همگاني حل شدني هستند. اين مرجع تقليد با دعا براي موفقيت بيشتر دولت در مسير بهبود وضعيت اقتصادي کشور، گفت: از خداوند متعال مي خواهم در مسير خدمت به ملت بزرگ ايران همچنان موفق باشيد و گام به گام بر ساير مشکلات فائق بياييد. وي در پايان مشکلات، سختي‌ها و سنگيني مسئوليت رييس‌جمهوري و دولت را قابل توجه، اما توکل به خداوند و اخلاص مسئولان در عمل را موجب سربلندي دولت دانست.

آیت الله العظمی جوادی آملی: برای تداوم توفیقات دولت دعا می‌کنیم

حمایت بی دریغ قم از دولت

 

پايان بخش ديدارهاي رئيس جمهور با مراجع تقليد و سفر به قم ديدار با آيت الله العظمي عبدالله جوادي آملي از مراجع تقليد بود که در اين ديدار آيت الله جوادي آملي به گرمي از دکتر روحاني استقبال کرد.

آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار این دیدار با تقدیر از تلاش‌های دولت در جهت کاهش تورم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور، گفت: همه تلاش‌ها باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی در عمل متمرکز شود.

وی تصریح کرد: حفظ استقلال و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات سفارشی امکان‌پذیر نیست؛ بلکه تلاش، عزم، توکل و جدیت می‌خواهد و البته دولت در این راستا همه تلاش خود را بکار گرفته است که باید ادامه یابد.

 این مرجع تقلید همچنین ضرورت مبارزه جدی با انواع فساد و دست‌اندازی به بیت‌المال را مورد تأکید قرار داد و گفت: با اصلاح مقررات بانکی و جهت دادن منابع بانکها بر مبنای موازین شرعی و در جهت کمک به تولید و نیازهای مردم، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ممکن خواهد شد.

آیت الله جوادی آملی توجه بیش از پیش به وضعیت معیشتی مردم، حل مسایل اقتصادی و اشتغال را ضروری دانست و تأکید کرد: اگر با وحدت و توکل به خدا و بدون هراس از موانع و مخالفتها، همانند زمان جنگ عمل کنیم، پیروزیم.

 این مرجع تقلید افزود: دولت به لطف خداوند تاکنون توفیقات زیادی به دست آورده و ما برای تداوم و توسعه این دستاوردها، برای تک تک اعضای دولت دعا می‌کنیم.

دكتر روحاني: نيازمند وحدت، اتحاد و همدلي عمومي در کشور هستيم

رييس جمهور نيز در اين ديدارها، حوزه‌هاي علميه، بويژه حوزه علميه قم و مراجع عظام تقليد را يکي از بزرگترين پشتوانه‌ها و سرمايه‌هاي معنوي و فرهنگي ملت و دولت دانست و اظهارداشت: در‌ترسيم راهبرد فرهنگي کشور و در صحنه نگه داشتن مردم، حوزه نقش اساسي دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر روحاني با تشريح برنامه‌ها و دستاوردهاي دولت يازدهم در عرصه‌هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي، از حوزه‌هاي علميه، مراجع عظام تقليد که در تمام مراحل و سختي‌ها، از دولت پشيباني کرده‌اند، سپاسگزاري کرد.

دکتر روحاني، برقراري آرامش در بازار اقتصادي کشور، کاستن از نرخ تورم و رشد يک درصدي در سال 94 به رغم کاهش بهاي نفت را، از جمله دستاوردهاي دولت برشمرد و تاکيد کرد: تمام تلاش دولت يازدهم رسيدن به نرخ رشد 5 درصدي در سال جاري است.

حجت الاسلام و المسلمين روحاني افزود: در بحث اشتغال به رغم اينکه طي سال‌هاي گذشته اشتغال خالص تقريبا صفر بود، اما اين رقم از سال 93 افزايش يافت و روند اشتغالزايي با ايجاد رونق در کشور، ادامه مي يابد.

وي با بيان اينکه خوشبختانه در سال جاري با ايجاد فرصت‌ها و فضاي مناسب براي توسعه روابط خارجي، بيش از هر زمان به بهبود شرايط اقتصادي کشور اميدواريم، افزود: فراتر از تلاشهاي دولت؛ دستيابي به شرايط خوب اقتصادي و فرهنگي نيازمند وحدت، اتحاد و همدلي عمومي در کشور است.

 رييس جمهور همچنين ضمن ارائه گزارشي از عملکرد دولت در حوزه‌هاي مختلف، ادامه داد: دولت در سال 94 باوجود شرايط نامناسب اقتصاد جهاني و کاهش شديد قيمت نفت توانست بدون استقراض کشور را اداره کند.

 دکتر روحاني با اشاره به برخي اقدامات دولت در حوزه آموزش، فرهنگ و دانشگاه‌ها گفت: پاسداري از فرهنگ، اخلاق و اعتقادات مردم و بويژه نوجوانان و جوانان، از موضوعات مهم براي دولت به شمار مي‌رود.

 رييس جمهور با اشاره به ضرورت ادامه تلاش در راستاي جلوگيري از‌ترويج تفکر ايران هراسي در دنيا، خاطرنشان کرد: امروز دنيا مي داند که ايران اهل منطق و تعامل سازنده است و در مبارزه با گروه‌هاي تکفيري و‌تروريستي پيشگام است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۵, ١٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها