سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد خبر داد:

آزاد راه ریلی حاشیه دریای خزر اجرایی می شود

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩٠, ٢١:٠۶    نسخه چاپی    
سه پرژوه بزرگ راه آهن در سه کشور تعریف شده که هر سه پروژه فعال است و امیدواریم بزودی جریان ترانزیت شمال به جنوب از شرق دریای مازندران فعال شود.
رئیس جمهور کشورمان به طرح به آزاد راه ریلی حاشیه دریای خزر اشاره کرد و گفت: این طرح گرگان را به رشت متصل می کند و در حال تنظیم قرارداد مالی هستیم.

 محمود احمدی نژاد پیش از ظهر دوشنبه در جمع مسئولان گلستان افزود: امیدواریم این طرح به بزودی و تابستان سالجاری اجرایی شود.

وی اظهار داشت: طرف قرارداد این طرح مشخص شده است و در حال تنظیم قرارداد مالی هستیم.
وی به برخی طرح های بزرگ استان گلستان اشاره و اضافه کرد: یکی از این طرح ها، طرح های ارتباطی است و توافق بزرگی بین سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان در این زمینه صورت گرفت.
 
احمدی نژاد یادآورشد: در این توافق مقرر شد که مسیر ترانزیت شمال به جنوب به سمت شرق دریای مازندران آورده شود و یک دالان اساسی برای منطقه ایجاد شود.
 
رئیس جمهور گفت: سه پرژوه بزرگ راه آهن در سه کشور تعریف شده که هر سه پروژه فعال است و امیدواریم بزودی جریان ترانزیت شمال به جنوب از شرق دریای مازندران فعال شود.
 
وی افزود: راه آهن مشهد به گرگان در دست مطالعه است و با پایان مطالعه دولت پشتیبانی می کند که اجرای این طرح زودتر انجام شود.
 
وی با اشاره به وضعیت کشاورزی گلستان گفت: در بخش کشاورزی مشترک با صنعت از همه کارآفرینان برای توسعه صنایع تبدیلی در استان دعوت می شود.

احمدی نژاد گفت: ما هنوز در ابتدای راه هستیم و می توانیم به نقطه ای برسیم که غیر از گندم سایر محصولات استان تبدیل، بسته بندی مناسب شود و به فروش رود.
 
وی اظهار داشت: وقتی صنعت تبدیلی با بخش کشاورزی همراه شود، ارزش افزوده محصول را دو تا سه برابر افزایش می دهد.
 
احمدی نژاد گفت: زحمت اصلی در بخش کشاوری کشیده می شود ولی برداشت منافع اصلی اتفاق نمی افتد.

وی گفت: در این بخش دولت برای حمایت آمادگی دارد و صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات آماده است.
 
گلستان نیازمند نگاه ویژه است

وی نگاه ویژه مسئولان به گلستان را ضروری دانست و گفت: گلستان استانی است که دائم نیروی انسانی جذب می کند و به اشتغال کشور کمک می کند.
 
وی خواهان پشتیابی و پیگیری مسائل گلستان شد و افزود: همه فعالان صنعت باید به مسائل کشاورزی محیط زیست گلستان توجه اساسی داشته باشند، زیرا طبیعت استان باید حفظ شود.
 
رئیس جمهور به بازدید از کارخانه سیمان اشاره و اضافه کرد: مدیران کارخانه اطمینان دادند که هیچ آلودگی زیست محیطی نداشته باشد، زیرا این استان بهترین جنگل ها و اراضی کشور را داراست.
 
وی گفت: در ساخت نیروگاه نیز مسائل زیست محیطی نیز رعایت شد، زیرا صنعت باید پشتیبان کشاورزی و پشتیبان تولید بومی گلستان باشد و آن را تقویت کند.
 
رئیس جمهور ادامه داد: اگر مردم از طبیعت بهتر استفاده کننده، سرمایه شان بیشتر می شود و دو کارخانه در گلستان نشان داد که سرعت و استعداد در استان بسیار زیاد است.
 
وی برای افتتاح دو پروژه ملی به گلستان سفر کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩٠, ٢١:٠۶

   

پر مبحث ترین ها