سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر جهاد کشاورزی: به خودکفایی گندم رسیده‌ایم

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩۵, ١٧:٠۶    نسخه چاپی    
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به روند خوب تولید و برداشت گندم گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون بیش از 5 میلیون تن گندم از کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری شد. محمود ججتی در حاشیه دیدار با رئیس رسانه ملی با اشاره به رشد 20 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته گفت: از ابتدای آغاز برداشت گندم تاکنون 5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، وی افزود:‌ با روندی که در تولید و برداشت گندم دیده می شود، تراز تولید و مصرف کشور مثبت شده است و نیاز کشور به گندم را تامین کرده و باید گفت به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی با اشاره به طرح هایی درباره افزایش تولید و بهره وری گفت: باتوجه به این طرح ها، به ویژه از محل صرفه جویی در زمینه اراضی،با افزایش بهره وری گندم در واحد سطح، سطح اراضی مورد نظر از پارسال به کشت کلزا و دانه‌های روغنی اختصاص یافته است و امید است در آینده شاهد افزایش روز به روز تولید روغن در داخل کشور باشیم و از وضع اسفبار کنونی نجات یابیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت امسال محصولات کشاورزی نیز گفت: با لطف خدا و تلاش بی وقفه تولیدکنندگان سال خوبی داشته‌‌ایم، ضمن اینکه به جز چند استان که از خشکسالی رنج می برند وضعیت آبی خوبی داریم و سردرختی‌ها و میوه های بهاره و تابستان وضعیت خوبی داشته اند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩۵, ١٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها