سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۱۰ سال معافیت مالیاتی برای آغاز فعالیت اقتصادی در مناطق محروم

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩۵, ١١:١٨    نسخه چاپی    
حمایت از سرمایه‌گذار اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و مشوق‌های مالیاتی خوبی در کشور وجود دارد که باید از این فرصت سرمایه‌گذاران و فعالان بخش اقتصادی استفاده کنند.


سید کامل تقوی‌نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمامی فعالیت‌های صنعتی، معدنی و گردشگری که از ابتدای سال جاری شروع شوند تا 5 سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.
به گزارش نامه‌نیوز، تقوی‌نژاد در جمع فعالان اقتصادی و نمایندگان تشکل‌های خصوصی آذربایجان شرقی افزود: بحث تعامل با فعالان اقتصادی و عدالت در مشکلات اقتصادی در دستور کار وزارت اقتصادی و دارایی قرار دارد و به همین منظور تهدیدها و تشویق‌هایی در نظر گرفته شده تا در شرایط رکود مشکلات را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راه‌حل نظام مالیاتی کشور در شفافیت است، ادامه داد: در موارد مختلف در حمایت از سرمایه‌گذاری دستورات بسیار روشن و شفافی وجود دارد که اگر مورد توجه قرار گیرد تمام مشکلات رفع خواهد شد.

او تاکید کرد: حمایت از سرمایه‌گذار اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و مشوق‌های مالیاتی خوبی در کشور وجود دارد که باید از این فرصت سرمایه‌گذاران و فعالان بخش اقتصادی استفاده کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تمامی فعالیت‌های صنعتی، معدنی و گردشگری که از ابتدای سال جاری شروع شوند تا 5 سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

تقوی‌نژاد گفت: این معافیت‌ها در شهرک صنعتی به مدت هفت سال، در منطقه محروم 10 سال، شهرک صنعتی در منطقه محروم 13 سال و برای شرکت دانش بینان 15 سال خواهد بود و اگر تعداد کارکنان این واحدها بالای 50 نفر باشند و هر ساله 50 درصد به اشتغال اضافه شود هر سال، یک سال به معافیت آن اضافه می‌شود.

وی با اشاره به مشوق‌های فراوانی که در نظر گرفته شده است، گفت: اعتقاد داریم بر اساس قانون بودجه که در اختیار ما قرار گرفته میزان افزایش درآمد پیش‌بینی شده به هیچ وجه قصد وارد کردن فشار به واحدها را ندارد و به نسبت سود و زیان واحد تولیدی مالیات دریافت می‌شود.

تقوی‌نژاد تاکید کرد: طرح جامع مالیاتی می تواند مالیات را نجات دهد و تعامل واقعی بر اساس اسناد اجرا و سیستم مالیاتی ما اسلامی شود.

وی اظهارداشت: معاملات بالای 50 میلیون ریال باید از طریق سیستم بانکی انجام شود و اظهارنامه‌ها و پرداخت‌ها نیز الکترونیکی شوند.


منبع: خبرآنلاین

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩۵, ١١:١٨

   

پر مبحث ترین ها