سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فلاحت پیشه در گفت و گو با ۱۹دی:

رشد توام با افزایش اشتغال برای ایران الزامی است

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩۵, ٠٩:۵١    نسخه چاپی    
مهمترین ضعف در توسعه اقتصادی کشور این است که در زمینه های مختلف مانند رشد ناخالص داخلی و رشد اقتصادی گاهی آمارهای بالای چهاردرصد هم شکل می گیرد اما این آمارها با مسائل روزمره مردم مانند اقتصاد و اشتغال همراه نیست و در یک بررسی دررمی یابیم که یک دهم درصد اشتغال توام با این رشد صورت نگرفته است.

۱۹دی: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دهمین مجلس شورای اسلامی گفت: رشد توام با افزایش اشتغال برای ایران الزامی است زیرا سامان رشد بدون اشتغال برای برخی از کشورها مانند کشورهای اروپایی خوب است که مشکل جمعیتی دارند و مجبور هستند تا کارگر از خارج وارد کنند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی در خصوص ارائه شاخص چهار و نیم درصد رشد ناخالص ملی اظهارداشت: برای ایران که مشکل اشتغال دارد به طورحتم باید رشد ناخالص ملی توام با اشتغال باشد.

نماینده ادوار هفتم، هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین ضعف در توسعه اقتصادی کشور این است که در زمینه های مختلف مانند رشد ناخالص داخلی و رشد اقتصادی گاهی آمارهای بالای چهاردرصد هم شکل می گیرد اما این آمارها با مسائل روزمره مردم مانند اقتصاد و اشتغال همراه نیست و در یک بررسی دررمی یابیم که یک دهم درصد اشتغال توام با این رشد صورت نگرفته است.

این استاد دانشگاه و چهره سیاسی اصولگرا بیان کرد: آمارهایی که دولت ارائه می دهد شاخص رشد اقتصادی و رشد ناخالص داخلی در آن حوزه است این آمارها را ما قبول داریم اما واقعیتی که وجود دارد بخش عمده مشکلات مردم در دو حوزه عدالت و رفاه و اشتغال است که آمارهای رشد اقتصادی در این دو حوزه هنوز شکل نگرفته است.

منتخب مردم اسلام آباد غرب ادامه داد: حتی پس از برجام بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار بشکه در روز نفت اضافه می فروشیم اما اثر آن در زندگی مردم محسوس نیست دولتمردان باید گزارش ارائه دهند تا مردم بدانند درآمد ها صرف چه اقداماتی می شود.

عضو کمیته های سیاست خارجی، هسته ای،‌ حقوق بشر و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رشد توام با رفع مشکلات روزمره اقتصادی مردم باید در دستور کار دولت قرار گیرد و سرمایه گذاری دولت در جایی شکل گیرد که تنها صرف درآمدهای تازه نباشد بلکه صرف درآمدهای تازه در راستای رفع مشکلات رفاهی مردم موضوع عدالت و رفع معضل اشتغال در جامعه باشد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩۵, ٠٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها