سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخوندی: قرارداد خرید 20 هواپیما از شرکت ای تی ار بزودی منعقد می شود

وزیر راه و شهرسازی از عقد قرارداد خرید 20 فروند هواپیما از شرکت فرانسوی- ایتالیایی ATR( ای تی آر) در آینده نزدیک خبر داد.


«عباس آخوندی» عصر پنج شنبه در حاشیه مراسم ورود یک فروند هواپیمای جدید ایرباس به ناوگان هوایی کشور در فرودگاه مهرآباد تهران در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه نوسازی ناوگان ایران ایر آغاز شده است، گفت:بر اساس قراردادهایی که ایران ایر با هواپیماسازان بزرگ جهان امضا کرده است، 200 فروند هواپیما به این شرکت تحویل می شود که 100 فروند آن مربوط به ایرباس و 80 فروند مربوط به بوئینگ است و قرارداد 20 فروند دیگر نیز به زودی با ای تی آر به امضا می رسد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر برای فروش 200 فروند هواپیما به ایران حسن نیت دارند، افزود: این در حالی است که در یک سال گذشته برخی ما را سرزنش می کردند که این قراردادها کاغذی بیش نیستند و تبدیل آن به قرارداد امکان پذیر نیست.
آخوندی تاکید کرد: با این حال ما مطمئن بودیم و با توجه به توان ایران و بضاعتی که داشتیم، ثابت کردیم که می توانیم بر تمام مشکلات خود فائق آییم و امروز شاهد ورود نخستین هواپیما هستیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ما کار خود را برای نوسازی ناوگان ایران ایر آغاز کرده ایم و با افزایش سرمایه «هما» در عمل کار تغییر ساختارهای این شرکت را نیز کلید زده ایم.
عضو هیات دولت یازدهم تاکید کرد: تمامی شرکت های هواپیمایی ایران را ملزم کرده ایم کفایت سرمایه ای خود را به سه هزار و 500 میلیارد ریال افزایش دهند.
آخوندی افزود: در این قراردادها، روند نگهداری هواپیما، تعمیرات اساسی(اورهال) و تامین قطعات در نظر گرفته شده است تا بتوانیم صنعت هوانوردی ایران را بیش از پیش توسعه دهیم.
وی ابرازاطمینان کرد، در نوسازی ناوگان هوایی ایران گام های اساسی برخواهیم داشت زیرا ما پایبند قراردادی هستیم که امضا کرده ایم و تا زمانی که طرفین به این قرارداد ها احترام بگذارند، ما نیز به آن احترام می گذاریم.
به گزارش ایرنا، نخستین هواپیمای ایرباس A321 عصر امروز پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران وارد ناوگان هوایی کشور شد.
این هواپیما در نخستین پرواز قرار است خانواده شهدا و ایثارگران را به زیارت امام رضا(ع) در مشهد مقدس ببرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩۵, ٢٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها