سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ممانعت ‌از ترخیص 10 هزار خودروی ‌لوکس‌ وارداتی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به اینکه تمام ۱۰ هزار خودروی لوکس وارداتی پیش از ترخیص پیش فروش شده‌اند، گفت: تمامی این خودروها از تولیدات جدید کارخانجات خودروسازی یک کشور خارجی هستند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ممانعت این کمیسیون از ترخیص ۱۰هزار خودروی لوکس که با استفاده از ارز مرجع وارد کشور شده بودند، خبرداد.

به گزارش تسنيم، مصطفی افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی این کمیسیون به پرونده واردات خودروهای لوکس با ارز مرجع گفت: در جلسه‌ای که اخیراً با حضور وارد کنندگان خودرو و مسئولان دولتی برگزار شد، مقرر شد‌ تا زمانی که ما به التفاوت نرخ ارز مرجع خودروهای لوکسی با نرخ مرکز مبادله ارزی و بازار آزاد به دولت پرداخت نشده است، از گمرک ترخیص نشوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰ هزار خودروی لوکس در گمرک منتظر ترخیص هستند، اظهار داشت: در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مقرر شد، تا برای واردکنندگانی که با ارز مرجع خودرو وارد کرده اند و با نرخ آزاد آن را به فروش رسانده‌اند، "محدودیت‌های شدید وارداتی" درنظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با تاکید بر اینکه پرونده خودروهای لوکس همچنان در این کمیسیون مفتوح است، افزود: ما معتقدیم که مابه‌ التفاوت نرخ ارز مرجع با ارز مبادله‌ای و یا مابه التفاوت نرخ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و نرخ فروش خودروهای لوکس حتما باید به حساب خزانه واریز شود.

افضلی‌فرد با اشاره به اینکه تمام ۱۰ هزار خودروی لوکس وارداتی پیش از ترخیص پیش فروش شده‌اند، گفت: تمامی این خودروها از تولیدات جدید کارخانجات خودروسازی یک کشور خارجی هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩١, ١٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها