سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر کشاورزی پیشنهاد کرد:

افزایش قیمت خرید گندم به کیلویی 1000 تومان


معاون وزیر کشاورزی گفت: با توجه به نرخ ارز و قیمت جهانی محصولات کشاورزی افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به هزار تومان برای کشاورزان بسیار مناسب است.

ناصر توکلی در گفت‌وگو با (ایسنا)، قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی باید به گونه‌ای باشد تا کشاورز به تولید و فروش محصول خود علاقه‌مند شود و بتوان توازنی بین درآمد کشاورزان، روستاییان و شهرنشینان ایجاد کرد.

وی افزود: منطقی‌شدن قیمت محصولات کشاورزی سبب رونق این بخش و افزایش تولید خواهد شد.

توکلی تاکید کرد: قیمت محصولات کشاورزی باید با توجه به تورم، نرخ ارز و قیمت جهانی آنها تعیین شود که در حال حاضر مباحث مطرح‌شده در مجلس شورای اسلامی برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به کیلویی هزار تومان می‌تواند برای کشاورزان بسیار مناسب باشد و انگیزه‌ی آنها را افزایش دهد.
معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: در حال حاضر علی‌رغم مشکلات به وجود آمده مانند آسیب‌ دیدن بخشی از گندم به دلیل بارش‌های سیل‌آسای اخیر، پتانسیل جمع‌آوری 9 میلیون تن گندم وجود دارد به شرط آنکه کشاورزان با قیمت‌های تعیین شده رغبتی برای فروش محصول خود به دولت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته دو میلیارد و 200 هزار تومان گندم از کشاورزان خریداری شد اما تاکنون 50 درصد آنها خریداری شده و اگر قیمت خرید تضمینی گندم منطقی‌تر شود می‌توان با جمع‌آوری و خرید 9 میلیون تن از این محصول نیاز داخلی را پاسخ گفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩٢, ١۴:٠۵

   

پر مبحث ترین ها