سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش فروش ۶۷۰هزار سکه در دور دوم

بهمنی با اشاره به روند کاهشی قیمت سکه در بازار، گفت: اگر قیمت سکه افزایش می‌یافت، بانک مرکزی مجددا طرح پیش‌فروش سکه را اجرا می‌کرد.
رئیس کل بانک مرکزی از پیش‌فروش660 تا 670 هزار سکه، انصراف از خرید 58 هزار سکه و تحویل 300 هزار قطعه دردور دوم پیش فروش بانک مرکزی خبر داد و گفت: بهتر است ثبت‌نام کنندگان برای دریافت سکه‌های خود تا شهریور ماه صبر نکنند.
خبرگزاری فارس: پیش فروش ۶۷۰هزار سکه در دور دوم/ توصیه بهمنی به ثبت‌نام‌ کنندگان برای تحویل سکه

محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به کاهش قیمت جهانی طلا، اظهارداشت: بانک مرکزی از مدت‌ها قبل کاهش قیمت اونس و نزدیک شدن آن به 1200 دلار را پیش‌بینی کرده بود و به همین دلیل زودتر از موعد عرضه سکه‌های پیش‌فروشی را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه در دوره قبل 9.5 میلیون سکه و در این مرحله حدود 660 تا 670 هزار سکه پیش‌فروش شد، افزود: از مجموع سکه‌های پیش‌فروش شده در مرحله دوم، معادل 58 هزار سکه انصراف داده و پول این افراد بازگشت داده شد.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در این مدت حدود 300 هزار پیش‌فروشی تحویل داده شد و مابقی سکه‌ها هنوز در بانک است؛ بهتر است ثبت‌نام کنندگان برای دریافت سکه‌های خود تا شهریور ماه صبر نکنند.

بر اساس این گزارش در دور اول پیش فروش سکه تعداد زیادی از خریداران در موعد مقرر برای تحویل سکه‌های خود اقدام نکردند و این سکه‌ها در بانک ماند.

بهمنی با اشاره به روند کاهشی قیمت سکه در بازار، گفت: اگر قیمت سکه افزایش می‌یافت، بانک مرکزی مجددا طرح پیش‌فروش سکه را اجرا می‌کرد.

به گزارش فارس، بانک مرکزی از 8 اسفند ماه تا پایان روز کاری 28 اسفند 91 پیش فروش طرح پیش فروش سکه را اجرا و عرضه آن را از ابتدای خرداد آغاز کرد. قیمت سکه در دور روز ابتدایی اجرای این طرح یک میلیون و 250 هزار تومان بود که برای افزایش استقبال مردم 50 هزار تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت سکه تمام در بازار هم اکنون به یک میلیون و 140 هزار قطعه رسیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩٢, ٠٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها