سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خروج دولت از تنظیم بازار روغن و شوینده‌ها

بروز شده : ۵-٠٨-١٣٩٢, ١٩:١۴    نسخه چاپی    
انتظار می رفت تا با تغییر نرخ ارز مرجع به مبادله ای افزایش قیمت بیشتری در بازار اتفاق افتد که اینگونه نشد، بنابراین اگر در یک نمودار خطی قابل دفاع نرخ ارز حرکت کنیم، بازار عرضه و تقاضا جهشی بیش از این نخواهد داشت.
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری مسئولیت دولت در تنظیم بازار روغن و مواد شوینده به تشکل‌های ذی‌ربط خبر داد و گفت: دولت همچنان نظارت عالیه بر بازار این دو محصول خواهد داشت.

به گزارش مهر، حسن یونس سینکی در نشست خبری وزیر صنعت معدن و تجارت با خبرنگاران گفت: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، نظارت، قیمت‌گذاری عرضه به موقع کالا و در مجموع تنظیم بازار برخی کالاها از جمله روغن و شوینده ها به تشکل‌های ذی‌ربط واگذار شده است.

وی افزود: این تصمیم در قالب تفاهم نامه ای میان سازمان حمایت، تشکل ذیربط و معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسیده است.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در گام اول تنظیم بازار شوینده ها و روغن به تشکل‌های مربوطه واگذار شده و دولت، نظارت عالیه خواهد داشت.

سینکی با اشاره به تصمیم دولت براساس قانون بودجه مبنی بر جایگزینی ارز مبادله ای با ارز مرجع، خاطر نشان کرد: بر این اساس، قیمت کالاها به صورت غیراقتصادی افزایش نمی یابد، این در شرایطی است که افزایش قیمت به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا نگران کننده است و در شرایطی که ذخایر به اندازه کافی وجود دارد، مشکلی بروز نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رفت تا با تغییر نرخ ارز مرجع به مبادله ای افزایش قیمت بیشتری در بازار اتفاق افتد که اینگونه نشد، بنابراین اگر در یک نمودار خطی قابل دفاع نرخ ارز حرکت کنیم، بازار عرضه و تقاضا جهشی بیش از این نخواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٨-١٣٩٢, ١٩:١۴

   

پر مبحث ترین ها