سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش نرخ سود بانکی منتفی شد

موضوع افزایش نرخ سود بانکی به 27 درصد در شورای عالی پول و اعتبار به طور کامل منتفی شده است.
یکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از منتفی شدن افزایش نزخ سود بانکی خبر داد.
محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به حضور امروز ولی‌الله سیف وزیر بانک مرکزی در این کمیسیون گفت: در جلسه امروز این کمیسیون چندین مسئله با حضور رئیس بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که می‌توان در سه حوزه اصلی آن را خلاصه کرد.

وی افزود: مبحث اول موضوع تحول نظام بانکی کشور و اینکه آیا تغییر و تحول در ساختار نظام بانکی در دستور کار دولت قرار دارد و یا نه و همچنین مشکلات مربوط به منابع مالی بانک‌ها و همچنین عقود اسلامی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دوم سیاست‌های ارزی کشور و اینکه آیا دولت قصد مداخله در بازار ارز کشور را دارد و یا نه،‌بود. البته رئیس بانک مرکزی سیاست‌های مختلف دولت را درباره بحث ارز را مورد بررسی قرار داد.

پورابراهیمی همچنین درباره کاهش نرخ سود بانکی نیز گفت: موضوع افزایش نرخ سود بانکی به 27 درصد در شورای عالی پول و اعتبار به طور کامل منتفی شده است.

وی افزود: بحث اجرای قانون بازار متشکل پولی و رسیدگی به وضعیت قرض‌الحسنه‌ها و بانک‌های کشور نیز از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: رئیس بانک مرکزی همچنین گزارشی از نحوه انتقال ارز و منابع پولی از خارج به داخل کشور داد.
telegram 19dey.com
مازندرانی    15 آبان 1392 01:16
دلیل بازی اقای سیف چیست جمع کردن نقدینگی یا بی برنامکی
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٨-١٣٩٢, ١٩:۵٨

   

پر مبحث ترین ها