سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اختلال در سایت و مشکلات مردم در دفاتر ثبت‌نام هدفمندی یارانه‌ها

دفاتر پیشخوان خدمات دولت برای حل این مشکل برای ثبت نام افراد مراجعه کننده، اطلاعات افراد را به صورت مکتوب از آنها دریافت می‌کنند تا پس از حل مشکل سایت رفاهی این اطلاعات را به دور از ازدحام مردم به سایت منتقل کنند.
به دنبال ایجاد اختلال در سایت در نظر گرفته شده برای ثبت نام هدفمندی یارانه‌ها (سایت رفاهی) بسیاری از مردم متقاضی در دفاتر پست، پلیس +10 و پیشخوان دولت سرگردان شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دفاتر پیشخوان خدمات دولت برای حل این مشکل برای ثبت نام افراد مراجعه کننده، اطلاعات افراد را به صورت مکتوب از آنها دریافت می‌کنند تا پس از حل مشکل سایت رفاهی این اطلاعات را به دور از ازدحام مردم به سایت منتقل کنند.

به همین دلیل در حال حاضر دریافت اطلاعات افراد برای ثبت‌نام در دفاتر پیشخوان خدمات دولت در حال انجام است.

گفته می‌شود شعبه‌های مختلف پلیس +10 نیز همین اقدام را انجام داده‌اند که البته در برخی از این شعبه‌ها علاوه بر هزینه‌ 3500 تومانی که از سوی وزارت کشور برای ثبت نام خانواده‌ها اعلام شده، هزینه‌ای 500 تومانی هم به عنوان هزینه فرم از مراجعان دریافت می‌شود.

در حال حاضر مسوولان دفاتر پیشخوان خدمات دولت بر این نکته تاکید دارند که دفاتر پیشخوان تحت هیچ شرایطی مجاز به دریافت هزینه اضافی از مردم نیستند.

متصدی یکی از دفاتر پلیس عنوان کرد که با آنکه IP جداگانه‌ای برای دسترسی متصدیان پلیس + 10 در نظر گرفته شده است، اما از دقایق اولیه صبح امروز، سایت رفاهی غیرقابل دسترس است.

این متصدی عنوان کرد که صبح برای حل مشکل قطعی ساخت به آنها فرم‌های دستی داده شده است تا با دریافت 3500 تومان، اطلاعات مردم را به صورت دستی وارد فرم کرده و مقرر شده است در پایان هر روز، این فرم‌ها به وزارت کشور تحویل داده شود تا خود مسوولان نسبت به ثبت اطلاعات در سیستم اقدام کنند و در حال حاضر نیز پیگیری‌ها جوابی نداشته است و ما به صورت دستی اقدام به پر کردن فرم‌ها می‌کنیم.

اما مدیر عامل شرکت پست هم امروز در نشستی خبری به ارائه توضیحاتی در ارتباط با فعالیتهای دفاتر پست در حوزه یارانه‌ها پرداخت و در خصوص اختلالات امروز این سایت گفت: افراد می توانند اطلاعات خود را در قالب فرم‌هایی که آماده شده به مسوولان دفاتر بسپارند تا پس از برطرف شدن اختلال آنها نسبت به ثبت این اطلاعات در سامانه رفاهی اقدام کنند.

وی بر این نکته تاکید کرد که برای انجام ثبت نام به غیر از قیمت 3500 تومانی مصوب دفاتر پستی مجاز به دریافت هزینه دیگری نیستند و فرم‌هایی که در اختیار مردم قرار می گیرد هزینه جداگانه‌ای نباید داشته باشد.

حسین مهری همچنین گفته است که در صورتی که افراد هنگام مراجعه به دفاتر پست، کد پستی خود را به همراه نداشته باشند، این دفاتر کد پستی را به طور رایگان در اختیار آنها خواهند گذاشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها