سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اروپابه دنبال خریدگاز مایع ازایران است

بروز شده : ٢-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٨    نسخه چاپی    
در حال حاضر روسیه بزرگترین صادرکننده گاز مایع به کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ارزش تقریبی سالانه 80 میلیارد دلار به حساب می آید.
به گفته یکی از مقامات اتحادیه اروپا در صورت برداشته شدن تحریم‌ها ایران نخستین گزینه اتحادیه اروپا برای واردات گاز مایع و کاهش وابستگی اروپا به روسیه در این زمینه است.

به گزارش ایسنا، یک مقام عضو کمیسیون توسعه و گسترش انرژی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با رویترز گفت: در حالی که واردات گاز از روسیه به کشورهای اروپایی کاهش چشمگیری داشته است اتحادیه اروپا با توجه به شکستن یخ روابطش با تهران سعی دارد طرح واردات گاز مایع از تهران را هرچه سریع‌تر عملی کند.

او ادامه داد: لازمه انجام چنین اقدامی برداشته شدن تحریم‌های غرب علیه ایران و عدم وجود مشکلات زیرساختی خط انتقال گاز مایع خواهد بود.

وی ضمن اشاره به آغاز روابط نزدیک و سازنده میان تهران و اتحادیه اروپا افزود: در صورت برداشته شدن این مشکلات ایران نخستین گزینه اتحادیه اروپا برای واردات گاز مایع و کاهش وابستگی اروپا به گاز روسیه در یک برنامه میان مدت است و انتقال گاز ایران به اروپا به آسانی امکان‌پذیر خواهد بود.

در حال حاضر روسیه بزرگترین صادرکننده گاز مایع به کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ارزش تقریبی سالانه 80 میلیارد دلار به حساب می آید.

همچنین اسناد امنیتی که از اتحادیه اروپا به دست رویترز رسیده است نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا قصد دارد از یک کشور غیراروپایی مثل ایران گاز مایع وارد کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها