سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش بی‌سابقه قیمت طلا در هفته اخیر

قیمت سکه که در اوایل هفته گذشته کاهش یافته بود، دوباره در اواخر هفته افزایش یافت. درحالی که قیمت ارز نسبت به هفته گذشته کاهش داشت.
رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: برای اولین بار در چهار سال گذشته قیمت هر اونس طلا در هفته گذشته به حدود 1183 دلار رسید .

محمد کشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با ایسنا با بیان کاهش قیمت طلا در اوایل هفته گذشته بسیار چشمگیر بود، اظهار کرد: البته در روزهای پایانی هفته، مجددا قیمت طلا کمی نوسان داشت و افزایش یافت. چون سرمایه‌گذارانی که در بازار جهانی بودند اقدام به خرید طلا کردند و بحث افزایش تقاضا به دنبال خود منجر به افزایش قیمت طلا نیز شد.

وی بیان کرد: قیمت سکه که در اوایل هفته گذشته کاهش یافته بود، دوباره در اواخر هفته افزایش یافت. درحالی که قیمت ارز نسبت به هفته گذشته کاهش داشت.

کشتی‌آرای گفت: به دلیل نوسانات زیادی که در بازار طلا شاهد بودیم نمی‌توان پیش‌بینی در رابطه با وضعیت آن حتی تا چند روز آینده داشت. چون نوسانات اخیر بسیار زیاد بود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بحث مذاکرات 1+5 در قیمت دلار تاثیرگذار است، افزود: با توجه به خبرهای خوبی که در چند روز اخیر در این زمینه داشتیم، قیمت دلار کمی کاهش داشته و اگر روال به همین صورت ادامه یابد قیمت دلار دوباره کاهش خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٧-١٣٩٣, ١١:۵١

   

پر مبحث ترین ها