سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقوط آزاد دلار در بازار آزاد/پیش بینی کاهش بیشتر

یکی از فعالان بازار به خبرنگار ما می گوید: به نظر می‌رسد بانک مرکزی ارز در بازار تزریق کرده است، اگر این کار انجام نمی‌شد، با توجه به التهاب بازار امکان افزایش قیمت نیز وجود داشت.
با فروکش کردن تب بازار ارز، اغلب دلالان و دارندگان ارز، فروشنده شده‌اند. در مقابل تقاضای چندانی در بازار مشاهده نمی‌شود و همین مساله موجب ریزش 90 تومانی دلار از صبح امروز شده است.
فارس: امروز در بازار تهران قیمت انواع ارز کاهش یافت. در حال حاضر تفاوت قیمتی در بازار شدید است به طوری که دلار از 3390 تومان تا 3420 تومان به فروش می‌رسد.

حتی اگر بالاترین قیمت معاملاتی را در نظر بگیریم، باز هم دلار نسبت به ظهر روز گذشته 60 تومان و اگر نرخ 3390 تومان در نظر گرفته شود 90 تومان ریزش داشته است.

امروز همچنین یورو با 10 تومان نزول 4280 تومان و درهم با 5 تومان افت قیمت 925 تومان به فروش می‌رسد.

مشاهدات خبرنگار فارس از صرافی‌های میدان فردوسی و خیابان منوچهری، حاکی است اغلب دلالان و دارندگان ارز، فروشنده هستند و تب خرید ارز فروکش کرده است اما خریداری وجود ندارد.

یکی از فعالان بازار به خبرنگار ما می گوید: به نظر می‌رسد بانک مرکزی ارز در بازار تزریق کرده است، اگر این کار انجام نمی‌شد، با توجه به التهاب بازار امکان افزایش قیمت نیز وجود داشت.

این در حالی است که بانک مرکزی تا کنون چنین چیزی را تائید نکرده است.

گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است دلالان ارز امروز در میدان فرودوسی تلاش دارند با حفظ اختلاف قیمت 10 تومانی از صرافی‌های مجاور افراد را به معامله با قیمت 3410 تومان ترغیب کنند، این در حالی است که هر چه به بورس معاملات دلالان در چهارراه منوچهری نزدیک می‌شوید قیمت صرافی ها و دلالان تعدیل شده و قیمت صرافی‌ها تا 3400 و فروش دلالان تا 3390 تومان تنزل پیدا می‌کند، پیش بینی بازار در این بین کاهش بیشتر قیمت‌ در روزهای آینده است.

امروز سکه و طلا نیز بالطبع کاهش نرخ ارز روند نزولی داشت. در بازار طلا، سکه طرح جدید با 3 هزار تومان کاهش 952 هزار تومان، سکه طرح قدیم با 5 هزار تومان افت قیمت 952 هزار تومان و نیم سکه با 3 هزار تومان نزول 479 هزار تومان فروخته می‌شود.

ربع سکه با 2 هزار تومان کاهش 274 هزار تومان، سکه گرمی بدون تغییر 172 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با 460 تومان نزول 97 هزار و 210 تومان معامله می‌شود.

قیمت اونس در بازار جهانی طلا با 4 دلار و 40 سنت افزایش 1173 دلار و 90 سنت درج قیمت شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٠۵

   

پر مبحث ترین ها