سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تب دلار و سکه در بازار بالا رفت

هنوز مشخص نیست برنامه‌های جدید ارزی معاون بانک مرکزی چیست و بازار ارز در مدتی که وی در این سمت فعالیت می کند به چه سمتی خواهد رفت؟!

درحالی که با تغییر معاون ارزی بانک مرکزی بازار ارز چند روز طعم آرامش را چشیده بود امروز نرخ دلار بار دیگر افزایش یافت و به 1345 تومان رسید.
طی روزهای گذشته بازار ارز برای حداقل چند روز بر خلاف هفته های قبل طعم آرامش را چشید و مؤید این امر هم کاهش نرخ ارز در بازار آزاد بود.

در شرایطی که نرخ دلار در بازار طی دو روز گذشته روند نزولی را طی کرده بود امروز ارزش این ارز در بازار بار دیگر افزایش یافت و به 1345 تومان رسید.
این درحالی‌است که بانک مرکزی امروز هم نرخی را برای این ارز تعیین نکرده و دلار در بازار رسمی با همان نرخ 1088 تومان مورد مبادله قرار می گیرد.

به نظر می رسید با تغییر معاون ارزی بانک مرکزی برای مدتی آرامش در بازار ارز حاکم شود اما نوسانات روز جاری این بازار حکایت دیگری را به نمایش گذاشت.
به گزارش فارس، در عین حال امروز نرخ مسافرتی ارزهای دلار، یورو و پوند انگلیس به ترتیب 1196 تومان، 1612 تومان و 1874 تومان تعیین شده بود.

قیمت رسمی پوند انگلیس بنابر اعلام بانک مرکزی 1699 تومان بوده اما این ارز در بازار آزاد با قیمت 2130 تومان فروخته می شود.
یورو نیز که در بازار با قیمت 1812 تومان مورد مبادله قرار می گیرد امروز توسط بانک مرکزی معادل 1465 تومان قیمت‌گذاری شده بود.

ابتدای هفته جاری محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی دستور برکناری سید علی معاون سابق ارزی بانک مرکزی را صادر کرد و به دنبال آن مینو کیانی را به این سمت منصوب کرد.
هنوز مشخص نیست برنامه‌های جدید ارزی معاون بانک مرکزی چیست و بازار ارز در مدتی که وی در این سمت فعالیت می کند به چه سمتی خواهد رفت؟!

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ٠٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها