سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار اتحادیه اروپا در باره محصولات چینی

بروز شده : ۵-٠١-١٣٩۴, ١٠:۵٨    نسخه چاپی    
اتحادیه اروپا نسبت به 2 هزار و 435 کالای تولید چینی و بویژه محصولات اسباب بازی تولید این کشور هشدار داد.اتحادیه اروپا نسبت به 2 هزار و 435 کالای تولید چینی و بویژه محصولات اسباب بازی تولید این کشور هشدار داد.

به گزارش پایگاه فرانسوی زبان 'ون مینوت'، کمیسیون اروپایی روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای به مصرف کنندگان کشورهای اروپایی کالاهای وارداتی از چین هشدار داد.

بنابر این گزارش، کمیسیون اروپایی اعلام کرد که در سال 2014 میلادی بیش از 64 درصد کالاهای وارداتی از چین بسیار خطرناک بودند.

در ادامه این گزارش آمده است: 2 هزار و 435 کالای وارداتی چینی و بویژه اسباب بازی های چینی که یک چهارم این کالاها را تشکیل می دهند، خطرناک تشخیص داده شده است.

براساس این گزارش، کالاهای خطرناک ساخت چین، 26 درصد باعث نقص عضو ، 25 درصد دارای مواد شیمیایی سمی، 12 درصد موجب خفگی، 11 درصد دارای سیستم الکتریکی خطرآفرین بوده و دلایل خطرناک بودن 9 درصد آنها در دست بررسی است.

'ورآ جوروآ' کمیسر قضایی و مسئول حقوق مصرف کننده اتحادیه اروپا گفت: از سال 2003 میلادی تاکنون یک سیستم هشدار دهنده ویژه برای تولیدات چینی تشکیل شده که نظارت کامل بر کالاهای وارداتی از این کشور دارد.

شبکه خبری یورونیوز نیز گزارش داد که محصولات وکالاهای ساخت چین یک بار دیگر به عنوان خطرناک ترین محصولات در اتحادیه اروپا معرفی شد.

اتحادیه اروپا با انتشار ارقام مربوط به محصولات خطرناک موجود در این اتحادیه اعلام کرد از دو هزار و 435 محصول و کالای خطرناک شناسایی شده در این منطقه، 64 درصد آنها از چین وارد شده است.

اما نکته امیدوار کننده ای که در این خصوص وجود دارد اینکه سامان هشدار دهی در اتحادیه اروپا خیلی خوب کار می کند و به محض آنکه محصول خطرناکی در بازار کشورهای اروپایی یافت می شود به دولت های این کشورها برای خارج کردن این محصولات از بازارشان هشدار داده می شود.

نیمی از محصولات خطرناک ثبت شده ، اسباب بازی، پوشاک، لباس، کالای اشرافی هستند که یا دارای مواد شیمیایی خطرناک هستند یا ممکن است بدن فرد را زخمی کنند.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠١-١٣٩۴, ١٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها