سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واردات 750 راس بز از فرانسه به قزوین

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان قزوین، از واردات 750 راس بز نژاد سانن و آلپاین و گوسفند رومانوف از کشور فرانسه جهت کاربرد در طرح‌های اصلاح نژادی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین نعمتی، در نشست با خبرنگاران در خصوص توانمندی‌ها و قابلیت‌های این اتحادیه اظهار کرد: اتحادیه دامداران استان در سال 75 زیر نظر سازمان تعاون روستایی استان قزوین تاسیس شده که اکنون 11 شرکت تعاونی با 5 هزار 626 نفر عضو اتحادیه هستند.

وی با اشاره به تامین کلیه نهاده‌های دامی توسط اتحادیه دامداران استان، افزود: انواع اسپرم‌های ایرانی و خارجی، جو، ذرت، سویا، سبوس، یونجه، سیلو، انواع کنجاله، دانه‌های روغنی، تفاله، علوفه، لوازم ماشین آلات و ادوات دامداری از مهم‌ترین فعالیت‌های بازرگانی این اتحادیه است.

نعمتی با بیان اینکه در مواقع لزوم واردات نهاده‌های دامی مورد نیاز دامداران جهت تنظیم بازار صورت می‌گیرد، تصریح کرد: اتحادیه در راستای همکاری با ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف به منظور تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و ارائه به دامداران به صورت بلندمدت اقدام به واردات انواع نهاده‌های دامی و غلات از کشورهای مختلف می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان قزوین ادامه داد: در این زمینه همکاری‌های مستمری را با صندوق حمایت از توسعه دامپروری و تولیدات دامی و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین و همچنین بانک‌ها و موسسات اعتباری صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: این اتحادیه با همکاری و نظارت سازمان تعاون روستایی استان قزوین در سال گذشته اقدام به کارگزاری، ساماندهی، خرید و تحویل شیر خام دامداران با نرخ مصوب به منظور کنترل بازار کرده است.

نعمتی اضافه کرد: تاکنون حدود 23 هزار تن شیر خام از 70 دامدار صنعتی تحویل و مقدار یک هزار و 500 تن شیر خشک تولید شده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان قزوین اعلام کرد: 750 راس بز نژاد سانن و آلپاین و گوسفند رومانوف از کشور فرانسه جهت کاربرد در طرح‌های اصلاح نژادی وارد شده است.

وی با اشاره به تولید انواع کنسانتره دامی، ادامه داد: کارخانه خوراک دام به ظرفیت تولید 80 تن در روز با 4 سیلوی گندم به ظرفیت 5 هزار تن فعالیت می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان قزوین طرح‌های واگذار شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی به اتحادیه دامداران استان قزوین را‌ طرح ثبت مشخصات و رکوردگیری دام اصیل، طرح اصلاح نژاد دام سنگین روستایی، طرح اصلاح نژاد دام سبک، تلقیح مصنوعی گوسفند، ارائه خدمات فنی، آزمایشگاه آنالیز شیر و موادغذایی، طرح تقویم بهای دام‌های راکتورسلی و بروسلوزی و فعالیت‌های اصلاح نژاد برشمرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ٠٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها