سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش 1000 درصدی تعرفه خودرو وارداتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به تدوین طرح دو فوریتی برای افزایش 1000 درصدی تعرفه خودرو وارداتی، گفت:‌ بر اساس این طرح، دولت موظف به جایگزینی خودروهای فرسوده خود با خودروهای داخلی می‌شود، تا ناوگان کشور تغییر پیدا کند.


نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خانه ملت، از تدوین طرح دو فوریتی برای توقف واردات خودرو خبر داد و گفت: هم‌اکنون در حال جمع‌اوری امضا برای ارائه طرح مذکور به هیأت رئیسه مجلس هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ متأسفانه هجمه اخیر در رسانه‌ها به صنعت خودروسازی کشور، تبعات بسیاری را به‌دنبال دارد، که بیکاری 80 هزار نفر از مهم‌ترین تبعات رکود در تولید خودرو و صنعت خودروسازی کشور است.

وی گفت: متأسفانه در شرایط کنونی وزارتخانه‌های صنعت، اقتصاد و بانک مرکزی هیچ کمکی برای بهبود وضعیت صنعت خودروسازی انجام نمی‌دهند، هر چند مسئولان خودروساز کشور در عرصه مدیریتی بی لیاقت هستند و نسبت به کاهش 30 درصدی هزینه و افزایش کیفیت خودروهای داخلی اقدام نکردند.

قاضی‌پور ادامه داد: سوء مدیریت مسئولان خودروسازی کشور در تمام حوزه‌ها نباید موجب تعطیلی این صنعت در کشور شود، از این‌رو نمایندگان طرح دوفوریتی را برای حمایت از صنعت خودروسازی و افزایش یک‌هزار درصدی تعرفه واردات خودرو در دستور کار دارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: همچنین بر اساس این طرح، دولت موظف به جایگزینی خودروهای فرسوده خود با خودروهای داخلی می‌شود، تا ناوگان کشور تغییر پیدا کند.

وی گفت: اگر مشکلات صنعت خودروسازی داخلی حل نشود، به طور حتم در آینده اتوبان‌های غرب تهران – کرج، مملو از بیکاران صنعت خودروسازی می شود، که این تبعاتی را به‌دنبال دارد.

 

telegram 19dey.com
محمد    30 شهریور 1394 23:32
ظاهرا واسه نماینده ارومیه بیکار شدن 80 هزار نفر (درصورتیکه خودرو سازان حداکثرطبق امار 40 هزار نفرهستند )از مردن 24 هزار نفر سالانه در تصادفات که خانواده های زیادی را تا آخر عمر داغدار می کنه مهمتره
  • +8
محمد    31 شهریور 1394 08:07
كلا به حرفاي اين قاضي پور توجهي نكنيد بزاريد برا خودش توي مجلس بچرخه دوتا طرح مشقي هم بده تفلكي گناه داره
  • +7
ناظر    31 شهریور 1394 14:44
به نظر بنده این طرح جایزه دادن به بی کیفیتی و بی کفایتی است !!
  • +8
مردم    7 مهر 1394 22:27
اولویت خودروی ایرانی بیشترازبیماری،نابودی اعصاب،پول ومرگ مردمه إ؟
خودروسازی باحمایت 37ساله جزفسادوغارت وکشتارمردم چیکارکرده که هنوزباتعرفه100درصدو1000درصدی بایدحمایت شود-تعرفه هارابرداریدحقوق کارگران خودروسازی راازکل مردم بگیریدبهتره ازمرگ ومیرمردم است
  • +5
امير    26 مهر 1394 13:11
جون مادرت راستشو بگو . چقدر از خودرو سازان رشوه گرفتي كه داري دنبال كاراشون ميدوي
تو هم يه خائن مثل برخي از اين رشوه بگيرها هستي
  • +1

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 5
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۶-١٣٩۴, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها