سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۱۵۰ سرمایه گذار خارجی آماده ورود به بورس

مدیر روابط عمومی بورس تهران گفت:‌ از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰ سرمایه گذار خارجی برای مطالعه و بررسی بورس اقدامات خود را انجام داده اند و آماده اند پس از رفع تحریم ها برای سرمایه گذاری اقدام کنند.

 

حمید روح بخش در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت : این سرمایه گذاران اعلام کرده اند که ظرفیت زیادی در ایران برای سرمایه گذاری وجود دارد اما برای اقدام عملی باید تحریم ها برداشته شود.
وی گفت : هر چه به زمان برداشتن تحریم ها نزدیک تر می شویم ، سرمایه گذاران با وضع شفاف تری مواجه می شوند و می توانند بهتر درباره ورود به موضوع سرمایه گذاری در ایران تصمیم گیری نهایی کنند.


روح بخش درباره اینکه گفته می شود افزایش شاخص بورس در هفته جاری دستوری بوده است ، گفت :‌ کسی به ما دستور نمی دهد و این بازار است که شاخص ها را تعیین می کند.
روح بخش گفت :‌ در هفته گذشته  45 هزار خریدار در بازار فعال بودند که نشان دهنده تنوع خریداران و فروشندگان با سلایق مختلف است .


مدیر روابط عمومی بورس تهران گفت : این افراد تحلیل های  مختلفی نسبت به بازار و سرمایه دارند که منجر به خرید و فروش سهم شده است و الا باید یا همه خریدار می شدند یا همه فروشنده.
وی تصریح کرد : بازار سرمایه کار خود را بر اساس تحلیل های سهامداران و تقاضای آنان برای خرید و فروش انجام می دهد و  ما  دستوری بودن افزایش شاخص ها را قبول نداریم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩۴, ١٧:٢٧

   

پر مبحث ترین ها