سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نفت ایران؛ همچنان بالای ۵۰ دلار

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩۴, ٢٣:١٧    نسخه چاپی    
قیمت نفت ایران در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر (جمعه ۲۴ مهر) پس از افزایش بیش از سه دلار در هفته گذشته، در میان نفت خام های شاخص کمترین کاهش را داشت و میانگین قیمت نفت صادراتی ایران از ابتدای سال تاکنون همچنان بالای ۵۰ دلار در هر بشکه است.

 

قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به 16 اکتبر، 90 سنت در هر بشکه کاهش یافت و به 47 دلار و 44 سنت رسید با این وجود متوسط قیمت نفت سبک ایران از ابتدای سال تاکنون 53 دلار و 17 سنت بوده است.
قیمت نفت سنگین ایران نیز با 82 سنت کاهش در هفته گذشته، به 45 دلار و 43 سنت برای هر بشکه رسید که متوسط قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای سال تاکنون 51 دلار و 25 سنت بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک در هفته مورد بررسی، به 45 دلار و 99 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته یک دلار و 24 سنت کاهش یافت ضمن اینکه متوسط قیمت سبد نفتی اوپک، از ابتدای سال تاکنون 52 دلار و 40 سنت بوده است.
در گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت آمده است: هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی (وست تگزاس اینترمدییت) در هفته منتهی به 16 اکتبر با یک دلار و 49 سنت کاهش، 46 دلار و 91 سنت معامله شد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، قیمت نفت برنت نیز بیشترین کاهش قیمت را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد و با یک دلار و 98 سنت کاهش به 49 دلار و 18 سنت در هر بشکه رسید. متوسط قیمت نفت برنت از ابتدای سال 2015 میلادی تاکنون 55 دلار و سه سنت بوده است.
قیمت نفت خامهای دوبی و عمان نیز به ترتیب با یک دلار و 7 سنت و یک دلار و 5 سنت کاهش به ترتیب به 47 دلار و 10 سنت و 47 دلار و 33 سنت رسید.
کاهش بهره برداری از پالایشگاهها در آمریکا، افزایش ذخیره سازی نفت خام آمریکا، پیش بینی مازاد عرضه در سال 2016، نگرانی از بدتر شدن اوضاع اقتصاد چین و تمایل نداشتن تولید کنندگان غیر اوپکی برای کاهش تولید، قیمت ها را تضعیف کرد اما از سوی دیگر پیش بینی افزایش تقاضا برای نفت اوپک در سال آینده، کاهش تعداد دکلهای حفاری نفت در آمریکا و کاهش تولید نفت خام این کشور در هفته مورد بررسی توانست روند نزولی قیمتها را کندتر کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩۴, ٢٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها