سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۳۷ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی

بروز شده : ٧-٠٨-١٣٩۴, ٠٠:۴١    نسخه چاپی    
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : در بودجه سال جاری ۳۷ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی اختصاص یافته که بسیار اندک است.


عبدالرضا عزیزی امروز در پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته افزود: با توجه به بودجه 236هزار میلیارد تومانی کشور در سال جاری هم اکنون 25 درصد طرح های عمرانی با کسری بودجه مواجه است.
وی تصریح کرد: در حالی که سالانه به طور متوسط 30 هزار میلیارد تومان برای مصرف مواد مخدر و دخانی در کشور به هدر می رود ، طرح های عمرانی و ساخت و ساز با کمبود منابع مالی مواجه است.
نماینده مردم شیروان در مجلس با اشاره به وظایف وزارت راه وشهرسازی در حوزه های مختلف حمل و نقل و شهرسازی - افزود: پنج هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی این وزارت پرداخت شده که بسیار ناچیز است .


به گزارش ایرنا؛ وی اظهار داشت : با این حال وزارت راه و شهرسازی همایش فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف حمل و نقل و شهرسازی را برگزار کرد که سرمایه گذاران داخلی و خارجی با انجام سرمایه گذاری 25 میلیارد یورویی دراین حوزه ها اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: در حوزه شهرسازی عقب ماندگی زیادی داریم و ابتدا خانه می سازیم سپس شهرسازی می شود در حالی که این روند باید برعکس شود تا با تهیه زمین و زیرساخت های شهرها مسکن در این مکان ها ساخته شود.
وی در باره طرح مسکن مهر هم گفت : هرچند درست مدیریت نشد اما با توجه به اینکه همه متقاضیان مسکن مهر نیازمندان واقعی هستند این طرح باید در موعد مقرر به پایان برسد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٨-١٣٩۴, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها