سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش واردات کالاهای چینی به ایران

بروز شده : ٩-٠٨-١٣٩۴, ٠٩:٠٢    نسخه چاپی    
صادرات چین به ایران در ٩ ماه نخست‌ سال‌جاری میلادی با افت ٢٦درصدی (حدود ٥میلیارد دلار) نسبت به مدت مشابه‌سال قبل مواجه شد و به ١٣,٧٩ میلیارد دلار رسید.

گمرک چین اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و چین در ٩ ماه نخست سال‌جاری میلادی با کاهش قابل توجه ٣٤درصدی نسبت به مدت مشابه‌سال قبل مواجه شده است. مبادلات ایران و چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ‌سال ٢٠١٤ بالغ بر ٤٠,٤٦ میلیارد دلار گزارش شده بود اما این رقم در مدت مشابه‌ سال جاری با کاهش حدود ١٤‌میلیارد دلاری به ٢٦.٦٧ میلیارد دلار رسیده است. بر‌خلاف سال‌های گذشته که همواره تراز تجاری دو کشور به‌نفع ایران بوده است در ٩ ماه نخست امسال تراز تجاری ایران با این کشور منفی شده است.

واردات چین از ایران در ٩ ماه نخست‌سال جاری میلادی به ١٢,٨٨میلیارد دلار رسیده که این رقم با افت ٤١درصدی نسبت به مدت مشابه ‌سال قبل مواجه شده است. چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ٢٠١٤ بالغ بر ٢١.٨٣ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

بر این اساس واردات چین از ایران در ٩ ماه نخست امسال با افت حدود ٩‌میلیارد دلاری نسبت به مدت مشابه‌سال قبل مواجه شده است. نفت کالای عمده وارداتی چین از ایران است. صادرات چین به ایران نیز در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر امسال کاهش ٢٦درصدی داشته و به ١٣,٧٩ میلیارد دلار رسیده است. چین در مدت مشابه‌ سال قبل ١٨.٦٣میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

منبع: تسنیم

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٨-١٣٩۴, ٠٩:٠٢

   

پر مبحث ترین ها