سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نفت 45 دلار شد

قیمت هر بشکه نفت برنت درمعاملات امروز با 42 سنت افزایش به 45 دلار و 3 سنت رسید.


قیمت هر بشکه نفت برنت درمعاملات امروز با 42 سنت افزایش به 45 دلار و 3 سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، همزمان با کاهش جزئی ارزش دلار، قیمت نفت امروز افزایش یافت، اما با توجه به اینکه انتظار می رود اوپک در نشست روز جمعه تغییری در سقف تولید خود صورت ندهد، نگرانی ها از فزونی عرضه همچنان محل اصلی تمرکز در بازار است.

بانک مرکزی اروپا قرار است جدیدترین تصمیم خود در زمینه سیاست های پولی را روز پنجشنبه اعلام کرد، تصمیم اوپک در مورد سقف تولید روز جمعه همزمان با انتشار گزارش بازار کار آمریکا اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 42 سنت افزایش به 45 دلار و 3 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 49 سنت افزایش داشت و به 42 دلار و 14 سنت رسید.

هر دو شاخص نفتی در ماه نوامبر حدود 10 درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.

اولیویر جاکوب، تحلیلگر بازار نفت گفت: « نفت در حال ورود به سومین هفته بدون تغییر قیمت هفتگی است.»

وی افزود: «با نزدیک شدن به پایان هفته، ما اعلام تصمیم بانک مرکزی اروپا، گزارش بازار کار آمریکا و نشست اوپک را داریم. بنابراین این تصمیمات چشم انداز سه ماهه اول سال 2016 را مشخص خواهند کرد.»

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا سیاست پولی حوزه یورو را باز هم انبساطی تر کند، در حالی که انتظار می رود اقتصاد آمریکا به رغم آمارهای ملایم ماه نوامبر، فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرده باشد.

در همین حال، امروز ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی 0.2 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش موسسه پلاتز، در بازارهای فیزیکی نفت، قیمت نفت خام دوبی به پایین ترین رقم از دسامبر 2008 تاکنون رسید و قیمت متوسط آن در ماه نوامبر 41.691 دلار بود.

انتظار می رود عربستان، بزرگترین تولید کننده عضو اوپک به رغم کاهش قیمت ها تولید خود را همچنان بالا نگه دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩۴, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها