سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلار از 3700 تومان هم گذشت

گران شدن روزانه نرخ ارز در بازارهای غیررسمی و رسمی از زمان توافق برجام و علی‌رغموعده و‌ وعیدهای مسئولان دولت روحانی شدت بیشتری گرفته است.نرخ دلار در ادامه روند افزایشی خود، دیروز در بازار آزاد تهران از مرز 3700 تومان هم گذشت.

 

 دیروز قیمت هر دلار در بازار آزاد تهران با 28 تومان افزایش نسبت به روز دوشنبه به 3706 تومان رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار آزاد همزمان با گرانی دلار مبادله‌ای از سوی دولت صورت می‌گیرد.

به عبارتی، مدتی است که دولت نرخ دلار مبادله‌ای را روزانه چند ریالی افزایش می‌دهد که همین مسئله چراغ سبزی به بازار آزاد برای ادامه روند صعودی است. به‌طور مثال دلار مبادله‌ای چند هفته پیش حدود 3 هزار تومان تعیین قیمت شده بود ولی دیروز به 3015 تومان افزایش یافت.

از سوی دیگر گران شدن روزانه نرخ ارز در بازارهای غیررسمی و رسمی از زمان توافق برجام و علی‌رغموعده و‌ وعیدهای مسئولان دولت روحانی شدت بیشتری گرفته است.

نکته فوق به این معناست که برخلاف هیاهوی حامیان برجام، حصول این توافق نه‌تنها موجب ارزانی دلار و افزایش ارزش پول ملی کشورمان نشد بلکه از آن زمان یعنی 23 تیرماه سال جاری از نرخ 3190 تومان با 516 تومان افزایش هم‌اکنون به 3706 تومان رسیده است و این احتمال هم وجود دارد که روند گرانی دلار حالا حالاها متوقف نشود.

بنابراین گزارش، روند افزایشی‌ قیمت در بازار طلا نیز دیروز تکرار شد به‌ طوری که قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید با 5هزار تومان افزایش نسبت به روز دوشنبه به 942 هزار تومان رسید.
همچنین هر قطعه سکه طرح قدیم 941 هزار تومان، نیم سکه 480 هزار تومان، ربع سکه 263هزار تومان و سکه گرمی نیز 171 هزار تومان خرید و فروش شد که به ترتیب سکه طرح قدیم 5 هزار تومان و نیم سکه 4هزار تومان نسبت به روز دوشنبه گران‌تر شده است.

 

منبع: انتخاب

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۴, ٢٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها