سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش 4 دلاری قیمت نفت سبک ایران در بازارهای جهانی

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩۵, ١٩:۵۵    نسخه چاپی    
قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15 آوریل (27 فروردین) بیش از چهار دلار برای هر بشکه افزایش یافت.


قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به هشتم آوریل (جمعه، 27 فروردین ) با چهار دلار و 6 سنت کاهش به 38 دلار و 86 سنت رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون 31 دلار و 37 سنت بوده است.

در این میان، قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و 30 سنت افزایش به 36 دلار و 51 سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون 28 دلار و 83 سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 38 دلار و 24 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، چهار دلار و 9 سنت افزایش نشان می دهد.

به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به 15 آوریل با سه دلار و 97 سنت افزایش، 41 دلار و 23 سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با چهار دلار و 85 سنت افزایش به 42 دلار و 23 سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین افزایش را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد.

همچنین قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز با چهار دلار و 8 سنت و سه دلار و 94 سنت افزایش به ترتیب به 39 دلار و 30 سنت و 39 دلار و 83 سنت رسید.

در این هفته به دلیل وقوع اعتصاب در صنعت نفت کویت، تولید نفت خام این کشور به میزان 60 درصد کاهش یافت. از سوی دیگر اعلام شد که واردات چین در سه ماهه نخست سال به بالاترین سطح خود رسیده است.

در عین حال آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد بازار به تدریج به سمت تعادل پیش می رود که این تحلیل نیز به تقویت قیمتها کمک کرد. بویژه این که وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد نخستین بار در 18 ماه گذشته تولید نفت خام آمریکا به کمتر از 9 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩۵, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها