سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیف: دریافت مالیات از سود سپرده های بانکی منتفی است

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩۵, ١٩:٠۴    نسخه چاپی    
رئیس کل بانک مرکزی گفت: دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی در دستور بانک مرکزی نیست و مصوبه‌ای دراین خصوص وجود ندارد.

 

ولی اله سیف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار کرد: در چند سال اخیر نرخ سود بانکی در مقابل تورم عدد پایین‌تری را نشان می‌دهد به طوری که سودی زیادی برای مشتریان ندارد و این امر منجر شده که ارزش پول سپرده‌گذاران هم کاسته شود. همچنین با دستور و اجرای کاهش سود سپرده‌ها به سقف 18 درصد در حال حاضر بانک مرکزی برنامه‌ای در این امر ندارد.

دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی در دستور بانک مرکزی نیست و مصوبه‌ای دراین خصوص وجود ندارد البته گفتنی است که کشورهای مختلف این سود را جزو درآمد شخص می‌دانند و دریافت می‌کنند.

هنوز قانون اجرایی نداریم

سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو اقتصادی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: سپرده‌های بانکی در سایر کشورهای دنیا مشمول مالیات است، چرا که سود سپرده به عنوان درآمد شخص تلقی می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه مهمترین اقدامات سازمان امور مالیاتی اخذ مالیات از سود سپرده‌های بانکی است، افزود: این موضوع جزء مطالعات سازمان است و هنوز قانونی نشده است.

وی در ادامه درباره عملی شدن بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی گفت: که حسا‌ب‌های بانکی به منظور دریافت مالیات مورد بررسی قرار می‌گیرد که تراکنش‌های مشکوک زیر ذره‌بین رفته تا موضوع فرار مالیاتی و پولشویی احتمالی کشف شود.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩۵, ١٩:٠۴

   

پر مبحث ترین ها