سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرحله جدید مذاکرات صلح یمن در کویت

منابع یمنی از تعلیق جلسات مستقیم کمیته اسرا و بازداشت شدگان در مذاکرات صلح یمن به دلیل افزایش اختلافات میان اعضای این کمیته خبر دادند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، یک منبع یمنی اعلام کرد که نمایندگان هیات دولت مستعفی در کمیته بازداشت شدگان معروف به کمیته انسانی جلسه جداگانه‌ای را با کارشناسان سازمان ملل برگزار کرده و تصمیم گرفته شد که دیگر جلسات مستقیم میان نمایندگان دو طرف در این کمیته برگزار نشود تا فرصت برای برگزاری جلسات غیرمستقیم جهت پر کردن شکاف میان دو طرف وجود داشته باشد. اختلافات میان دو طرف باعث شده تا تفاهم‌های اولیه برای آزادی 50 درصد بازداشت شدگان قبل از ماه رمضان اجرایی نشود. این در حالی است که تنها دستاورد مذاکرات صلح یمن در کویت همین توافق برای آزادی بازداشت شدگان بوده است. هیات دولت مستعفی یمن می‌گوید: طرف مقابل تنها خواهان اجرای تبادل اسرای جنگی است و با آزادی زندانیان سیاسی و خبرنگاران مخالف است.

در مقابل نیز یک منبع نزدیک به هیات صنعا، هیات دولت مستعفی را به جدی نبودن در آزادی اسرا قبل از ماه رمضان متهم کرد.

به گفته این منبع، هیات دولت مستعفی یمن تنها لیست 137 تن از اسرا از مجموع 3700 اسیر را داده است.

به گفته این منبع، هیات ریاض لیست 2630 اسیر و بازداشتی را که می‌گوید توسط انصارالله و ارتش یمن بازداشت شده‌اند، به سازمان ملل داده اما خود تنها به بازداشت 137 تن اعتراف کرده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩۵, ١٧:٢٢

   

پر مبحث ترین ها