سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف گور دسته جمعی با 400 جسد در فلوجه

فرماندهی مشترک عملیات نظامی فلوجه روزشنبه اعلام کرد که بخش و شهر 'الصقلاویه' در 16 کیلومتری شمال فلوجه از تصرف کامل گروه تروریستی داعش آزاد شد.


نیروهای عراقی یک گور جمعی را با 400 جسد در منطقه الصقلاویه در نزدیکی شهر فلوجه غرب استان الانبار کشف کردند.

 

 به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، نیروهای عراقی شرکت کننده در عملیات آزاد سازی شهر فلوجه در نزدیکی این شهر یک گور دسته جمعی را با صدها جسد در منطقه الصقلاویه واقع در فاصله 10 کیلومتری شمال غربی فلوجه کشف کردند.
نیروهای عراقی شامل پلیس فدرال، نیروهای ارتش و نیروهای مقاومت مردمی (الحشد الشعبی) در جریان پاکسازی مین ها و بمب های کارگذاشته شده توسط گروه تروریستی داعش در منطقه 'الشهدا' این گور را پیداکردند.

در این گور جمعی اجساد حدود 400 نظامی و اجساد متعلق به غیر نظامیان دفن شده است.
براساس این گزارش نظامیان عراقی دفن شده دراین گورجمعی درحملات تروریست های داعش به پایگاه های ارتش در اواخر سال 2014 و اوایل سال 2015 کشته شده اند.
فرماندهی مشترک عملیات نظامی فلوجه روزشنبه اعلام کرد که بخش و شهر 'الصقلاویه' در 16 کیلومتری شمال فلوجه از تصرف کامل گروه تروریستی داعش آزاد شد.

پیش از این نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق در 26 ماه می(سوم خرداد)، گذشته بخش 'کرمه' در جنوب شرقی فلوجه را آزاد کرده بودند و با آزاد سازی امروز الصقلاویه عملا دو منطقه مهم و راهبردی در شهرستان فلوجه آزاد شده و بعد از این فقط آزادی شهر فلوجه باقی می ماند.
عملیات آزادسازی فلوجه از تصرف گروه تروریستی داعش در 23 ماه می گذشته آغاز شده است و بعد از گذشت کمتر از دو هفته از شروع این عملیات ، نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق در روزهای اخیر توانسته اند، وارد بخش هایی از مناطق مسکونی در حومه شهر فلوجه شوند.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩۵, ١١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها