سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادامه مذاکرات یمن در ماه رمضان

طرف‌های یمنی در جلسه مذاکرات روز یکشنبه خود در کویت که با نظارت سازمان ملل برگزار شد، به توافقی درباره آزادی تعدادی از بازداشت شدگان و اسرای دو طرف دست یافتند.

 این درحالی است که ولد الشیخ احمد اعلام کرد که مذاکرات یمن در طول ماه رمضان نیز در کویت ادامه خواهد داشت. اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در بیانیه‌ای در پایان نشستش با هیئت دولت مستعفی یمن و هیئت صنعا گفت که کمیته اسرا و بازداشت شدگان طی جلسه خود درباره جزئیات و مکانیسم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان در روزهای آتی بحث و گفتگو کردند و این مسئله تأثیر مثبتی بر روند صلح می‌گذارد.

الشیخ احمد اعلام کرد که طرف‌های یمنی با آزادی غیرمشروط کودکان بازداشت شده از هر دو طرف توافق کردند.

فرستاده سازمان ملل به یمن روز یکشنبه با هیئت‌های دولت مستعفی و صنعا نشست‌هایی را برگزار کرده و به تحولات میدانی در شهر تعز پرداخت.

وی بر اهمیت تقویت کمیته‌های محلی و اتخاذ تدابیر لازم برای تضمین امنیت تأکید کرد و گفت که نهادهای بشردوستانه وابسته به سازمان ملل بر ایجاد گذرگاه‌های انسانی جهت کاهش رنج و مشکلات غیرنظامیان و تجهیز آن‌ها به لوازم اساسی تأکید دارند.

وی در عین حال گفت: هیچ یک از طرف‌های مذاکرات مشارکت در جلسات مذاکرات را تعلیق نکرده‌اند. مذاکرات صلح یمن در کویت از چند هفته پیش آغاز شده اما پیشرفت قابل توجهی نداشته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۵, ١٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها