سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز سفرهای هیات های اروپایی به دمشق

از سوی دیگر هیات ایتالیایی متعهد شده است اقدامی در راستای زمینه سازی جهت عادی سازی روابط اتحادیه اروپا با دمشق صورت دهد؛ زیرا این کشور خواهان ایفای نقشی درحل سیاسی بحران جاری درسوریه است.


یک هیات بلندپایه ایتالیایی به ریاست رییس اطلاعات وامنیت خارجه این کشور برای پیگیری مسایل فی ما بین با سوریه و زمینه سازی برای عادی سازی روابط دیپلماتیک دو جانبه امروز شنبه وارد این کشور می شود.
 
به گزارش روسیا الیوم به نقل از منابع آگاه گفت وگوهای دو طرف دراین سفر حول عادی سازی روابط و رفع تحریم های اروپا علیه سوریه متمرکز وپیگیری مباحث مطرح شده در سفر رییس سازمان اطلاعات وامنیت سوریه محمد دیب به رم متمرکز خواهد بود زیرا سوریه این اقدامات را پیش شرط هر گونه مذاکره یا همکاری امنیتی بین دوکشور قرار داده است.
از سوی دیگر هیات ایتالیایی متعهد شده است اقدامی در راستای زمینه سازی جهت عادی سازی روابط اتحادیه اروپا با دمشق صورت دهد؛ زیرا این کشور خواهان ایفای نقشی درحل سیاسی بحران جاری درسوریه است.
براساس این خبر در دوسال گذشته چندین هیات خارجی دیدارهایی علنی وغیرعلنی از سوریه داشته اند که عمدتا به منظورعقد تفاهمات پشت پرده با هدف ازسرگیری همکاری های امنیتی علیه تروریست ها و دستیابی به فهرست نام جهادی های اروپا که در اختیار ارتش سوریه هستند یا برای کسب اطلاعات بیشتر از منابع امنیتی سوریه درخصوص مجموعه های جهادی اروپا مبارز در رقه و بخش های شمالی سوریه ؛ صورت گرفته است.

 

• یک منبع سوری: هیاتی از اتحادیه اروپا به دمشق می اید

براساس این گزارش هیات بلند پایه اروپایی شنبه سفر دو روزه خود را به دمشق آغاز می کند و طی آن با بشار اسد و تعدادی از مقامات عالی رتبه سوریه دیدار و گفت وگو می کنند.
این سفر از زمان آغاز بحران سوریه و خشونت ها در پنج سال پیش نخستین سفر نمایدگان پارلمان اتحادیه اروپا وسومین سفر هیات های نمایندگی پارلمان کشورهای اروپایی است وپیش از این هیات دو هیات از نمایندگان پارلمان فرانسه و بلژیک از دمشق بازدید کرده بودند.
یک منبع خبری در وزارت اطلاع رسانی سوریه گفت : هیات اعزامی اتحادیه اروپا طبق برنامه مقرر با بشار اسد و ولید المعلم و تعدادی از نمایندگان مخالف دولت سوریه در داخل دیدار خواهند داشت.
این منبع اضافه کرد: براساس این خبر هیات نمایندگی اتحادیه اروپا به ریاست نایب رییس امور خارجی پارلمان اتحادیه اروپا خاویر کوسو و تعدادی از نمایندگان این پارلمان به دمشق می آیند و در مرزهای سوریه و لبنان مراسم رسمی ویژه ای برای استقبال از آنها برگزار می شود.
این منبع افزود : هیات اروپایی یاد شده پیش از دیدار با رییس پارلمان مردمی سوریه از بیمارستان حامیش و یک مرکز آوارگان بازدید خواهد داشت.
سفر این هیات سه ماه پس از سفر هیات پارلمانی بلژیک و فرانسه به سوریه صورت می گیرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩۵, ١١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها