سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادعای یک سایت آمریکایی دربارۀ پول‌های دریافتی از سوی ایران

یک پایگاه خبری آمریکایی مدعی شد: ایران احتمالا در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به طور محرمانه از آمریکا حدود ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به صورت نقد و طلا دریافت کرده است که دولت باراک اوباما این روند را تسهیل کرده است.

 

به گزارش واشنگتن فیری بیکن، ایران در فاصله زمانی بین ژانویه ۲۰۱۴ تا ژوئیه ۲۰۱۵ هم‌زمان با وقتی که دولت اوباما در حال تعیین جزئیات توافق هسته‌ای نهایی با ایران بود، ماهیانه ۷۰۰ میلیون دلار از سرمایه مسدود شده خود در نتیجه تحریم‌های آمریکا را دریافت کرده است.

این پایگاه خبری به استناد اظهارات مارک دوبو ویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در یک جلسه استماع در کنگره آمریکا گزارش داد، ایران در مجموع ۱۱/۹ میلیارد دلار دریافت کرده اما جزئیات پیرامون پرداخت این مبلغ هم‌چنان نامشخص است.

وی هم‌چنین مدعی شد که ایران ممکن است در نهایت حدود ۳۳/۶ میلیارد دلار به صورت نقد یا به صورت فلزات گران‌بها هم‌چون طلا دریافت کرده باشد.

اکنون قانونگذاران و دیگر مقامات آمریکایی دولت را برای شفاف‌سازی درباره چگونگی پرداخت این پول‌ها به ایران در سال‌های منتهی به توافق هسته‌ای این کشور با گروه ۱+۵ تحت فشار قرار داده و جزئیات بیش‌تری را خواستار شده‌اند.

منبع: ایسنا

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۶-١٣٩۵, ٢٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها