سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح ترور رهبر کره‌شمالی در دست سئول

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩۵, ١١:٢٢    نسخه چاپی    
وزیر دفاع کره‌جنوبی در پارلمان سئول از آماده‌باش گروهی از سربازان نخبه برای ترور رهبر کره‌شمالی خبر داد.


به گزارش  روزنامه اکسپرس،‌ اظهارات هان مین-کو، وزیر دفاع کره‌جنوبی در حالی مطرح شد که پیونگ‌یانگ در حال پیگیری برنامه هسته‌ای خود است و قطعنامه‌های بین‌المللی را همچنان نقض می‌کند.
این مقام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دولت برنامه‌ای برای حذف کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی دارد یا خیر گفت: بله چنین طرحی در دست است. کره‌جنوبی یک ایده و طرح کلی برای هدف‌گیری دقیق تاسیسات موشکی دشمن در نواحی مهم و نیز حذف رهبری دشمن در دست دارد.

شبکه سی ان ان اعلام کرد، همچنان تردیدها درباره نین طرحی وجود داشت اما پاسخ صریح وزیر دفاع کره جنوبی برخی را غافلگیر کرد.

کره جنوبی از زمانی که پیونگ یانگ تهدید کرده که کلاهک‌های هسته‌ای ارتش کره شمالی می‌تواند به طور کامل سئول را به خاکستر تبدیل کند،  لحن خود را علیه رهبری کره شمالی تندتر کرده است

دو کره تابستان امسال جنگ لفظی سنگینی داشتند و در همین بحبوحه گزارش‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه رهبری کیم جونگ اون به شدت متزلزل شده است. رهبر کره‌شمالی با رشد مخالفت‌هایی از سوی سیاستمداران کره‌شمالی و نیز دانشجویان این کشور مواجه و شایعاتی از احتمال کودتای قریب‌الوقوع منتشر شده است.

 
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩۵, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها