سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاپ در مراسم تدفین شیمون پرز شرکت نمی‌کند

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩۵, ١٧:٠١    نسخه چاپی    
شبکه خبری 'ان.بی.سی نیوز' آمریکا اعلام کرد، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در مراسم تدفیق شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی شرکت نمی کند.

ان.بی.سی نیوز توضیح داد: واتیکان علت این امر را سفر برنامه ریزی شده پاپ به کشور گرجستان عنوان کرده است.

پیشتر روزنامه 'هاآرتص' چاپ فلسطین اشغالی با گزارش اینکه باراک اوباما رئیس جمهوری و هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری آمریکا و 'جاستین ترودو' نخست وزیر کانادا از جلمه شخصیت هایی هستند که جمعه آینده در مراسم تدفین شیمون پرز حضور می یابند، نوشته بود: انتظار می رود پاپ فرانسیس نیز در این مراسم حضور یابد، اگر چه هنوز این موضوع توسط رهبران کلیسا تایید نشده است.

شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی در سن 93 سالگی مرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی حدود دو هفته پیش بر اثر سکته مغزی و خونریزی داخلی به بیمارستان منتقل و در بخش مراقبت های ویژه بستری شد، وی دراین مدت به کمک دستگاه تنفس می کرد.

شیمون برنسکی (پرز) دوم آگوست 1923 در شهر ویشنوا در لهستان به دنیا آمد و در سال 1932 به همراه والدینش به فلسطین مهاجرت کرد. وی در سال 1947 به عنوان مسئول خرید سلاح به سازمان شبه نظامی و تروریستی «هاگانا» پیوست.

پرز که از حامیان مقابله شدید و سرکوب «انتفاضه اول» فلسطینیان در سال 1987 بوده است، چندین دوره هم نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود.

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩۵, ١٧:٠١

   

پر مبحث ترین ها