سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اشتون کارتر: عملیات رقه آسان نخواهد بود

وزیر دفاع آمریکا هشدار داد: مبارزات برای پس گرفتن شهر رقه از دست تروریست‌های داعش آسان نخواهد بود.


 
به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفت: تلاش‌ها برای محاصره و نهایتا آزادسازی رقه بیانگر گام‌های بعدی در برنامه کمپین ائتلاف ضد داعش است. همانند موصل این مبارزه نیز آسان نخواهد بود و مشکلات بسیاری پیش رو است. اما لازم و ضروری است که به اصل "خلافت" داعش پایان دهیم و توانایی این گروه برای انجام حملات تروریستی علیه آمریکا، متحدانمان و شرکایمان را مختل سازیم.

وی افزود: ائتلاف بین‌المللی به اقداماتی که می‌تواند انجام دهد تا نیروهای محلی در عراق و سوریه قادر باشند شکست سنگینی را به داعش وارد کنند ادامه خواهد داد. داعش لایق چنین شکست سخت و محکمی است.

این اظهارات کارتر همزمان با آن منتشر شد که نیروهای کرد و عرب تحت حمایت آمریکا (سوریه دموکرات) حمله‌ای را علیه رقه مرکز "خلافت خودخوانده داعش" تحت عنوان "خشم فرات " آغاز کردند و فشارها بر این تروریست‌ها را که در حال مبارزه با نیروهای عراقی در موصل نیز هستند افزایش دادند.

آغاز این حمله توسط نیروهای سوریه دموکرات همزمان با آن صورت گرفت که نیروهای عراقی در داخل موصل برای سومین روز متوالی با تروریست‌های داعش که مقاومت خود را افزایش داده‌اند مبارزه کردند.

ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا از هر دو حمله حمایت می‌کند و امیدوار است ضربه فنی را به خلافت داعش که در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام شد وارد کند.

این عملیات تحت عنوان "خشم فرات" شامل ۳۰ هزار نیرو است و از اواخر روز شنبه آغاز شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٨-١٣٩۵, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها