سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترامپ : میلیون ها رای غیر قانونی به نفع کلینتون در انتخابات آمریکا به صندوق ها ریخته شد

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩۵, ١١:٠٨    نسخه چاپی    
ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود بارها نسبت به تقلب سازمان یافته به نفع رقیب دموکرات خود هشدار داده بود.

 

دونالد ترامپ نامزد پیروز انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا و رییس جمهور منتخب این کشور در اظهاراتی جنجالی مدعی تقلب گسترده به نفع رقیب شکست خورده اش در انتخابات اخیر این کشور شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت شبکه خبری " ان بی سی " آمریکا ترامپ در واکنش به درخواست بازشماری آرای ایالت ویسکانسین در توییتی با به چالش کشیدن این درخواست مدعی شد اگر میلیون ها رای غیر قانونی در انتخابات اخیر این کشور داده نمی شد، او پیروزی قاطع تری کسب می کرد.

ترامپ در واکنش به بیشتر بودن آرای مردمی هیلاری کلینتون مدعی شده است اگر میلیون ها رای غیر قانونی خانم کلینتون از او کسر شود، او  به لحاظ رای مردمی نیز از خانم کلینتون جلوتر است.

او همچنین در توییتی دیگر در بامداد دوشنبه ، نوشته است : "در ایالت های ویرجینیا، نیوهمپشایر و کالیفرنیا رای دهنده های جعلی به طور گسترده آرای صندوق ها را به نفع رقیب دموکرات او پر کرده اند و چرا رسانه ها درباره این موضوع صحبت نمی کنند؟"

ترامپ : میلیون ها رای غیر قانونی به نفع کلینتون در انتخابات آمریکا به صندوق ها ریخته شد

او بدون ارایه هیچ شواهدی درباره وجود میلیون ها رای غیر قانونی، این ادعای خود را مطرح کرده است.

ترامپ با اتلاف وقت خواندن بازشماری آرای ایالت ویسکانسین از هیلاری کلینتون رقیب شکست خورده خود خواست نتایج انتخابات را بپذیرد.

ترامپ در حالی هیلاری کلینتون را به پذیرش نتایج انتخابات اخیر فراخوانده که درخواست بازشماری آرای ایالت ویسکانسین و دو ایالت دیگر (میشیگان و پنسیلوانیا) نه از سوی کلینتون بلکه از سوی "جیل استاین" نامزد حزب سبز ارایه شده و کمیسیون انتخابات ایالت ویسکانسین نیز این درخواست را پذیرفته است.

ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی بارها پیش بینی کرده بود در انتخابات هشتم نوامبر به صورت سازمان یافته علیه او و به نفع رقیب دموکراتش تقلب خواهد شد. او پس از پیروزی در انتخابات اما تا دو توییت اخیرش،سخنی درباره احتمال تقلب در انتخابات نگفته بود.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩۵, ١١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها