سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دست کم ۱۷ زخمی در حمله انتحاری به بازار نیجریه

مقامات امدادگر در نیجریه اعلام کردند: دو عامل انتحاری روز یکشنبه با حمله به یک منطقه پررفت و آمد در نزدیکی بازاری در شهر مایدوگوری در شمال شرق این کشور دست کم ۱۷ تن را زخمی کردند.

 این مقامات گفتند در این حمله دو عامل انتحاری ۱۷ تن نیز زخمی شدند. این دو عامل انتحاری کشته شده‌اند. احتمالا این انفجار کشته‌هایی هم داشته باشد چون ابوبکر موسی یکی از افراد زنده مانده از این حمله گفت: در میان قربانیان اجساد سربازانی را که از یک تاسیسات برق در همان حوالی نگهبانی می‌دادند، پیدا کرده است. آژانس مدیریت وضعیت اضطراری نیجریه اعلام کرد: این دو عامل انتحاری شامل یک مرد و یک زن بودند که به فاصله پنج دقیقه خودشان را منفجر کردند. سانی داتی، سخنگوی این آژانس گروه تروریستی بوکوحرام را مقصر این حمله اعلام کرد.

این انفجارها نزدیکی بازار موسوم به دوشنبه بازار در شهر مایدوگوری رخ داد در حالی که چند هفته پیش از آن دولت محلی دستور بازگشایی خیابان‌های منتهی به این بازار را داده بود. این خیابان‌ها حدود دو سال به دلیل نگرانی‌های امنیتی از بابت بمب گذاری‌های قبلی در این بازار بسته بودند. روز جمعه نیز دو عامل انتحاری زن خودشان را در بازاری در شهر ماداگالی در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرق مایدوگوری منفجر کردند که ۵۷ کشته و ۱۷۷ زخمی از جمله ۱۲۰ کودک برجای گذاشت. در این راستا پوتین به همتای نیجریه‌ای خود تسلیت گفت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩۵, ١٨:٠٩

   

پر مبحث ترین ها