سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افرادی تابلوی نام هالیوود را به هالیوید تغییر دادند

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: فرد و یا افرادی در اولین روز سال جدید میلادی نشان معروف 'هالیوود'( Hollywood) که بر روی تپه ای مشرف به لس آنجلس قرار داشت، به 'هالیوید' (Hollyweed) تغییر دادند.


خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه در گزارشی از واشنگتن پایتخت آمریکا با اشاره به اینکه 'پلیس لس آنجلس در این باره اعلام کرد دو حرف 'O' در کلمه هالیوود به دو حرف 'E' تغییر داده شد'، افزود: این اقدام ممکن است در اعتراض به تصویب قانونی در ایالت کالیفرنیا در نوامبر (آبان) گذشته باشد، که استفاده از ماده مخدر 'ماریجوانا' را در این ایالت آمریکا مجاز می شناسد.
کلمه weed به کار رفته به جای wood در نماد هالیوود در میان عموم آمریکایی های به ماده مخدر ماریجوانا اتلاق می شود.
پلیس لس آنجلس اعلام کرد تحقیق درباره تغییر نام این آرم با بررسی دوربین های مدار بسته در حال انجام است، ارتفاع هر یک از حروف این آرام 45 فوت (نزدیک به 14 متر) است و این تغییر باید کار فرد و یا افراد ورزیده ای باشد.
مشخص نیست فرد و یا این افراد چگونه توانسته اند از موانعی که پیرامون این نشان قرار دارد، عبور کرده باشند.
نشان هالیوود (HOLLYWOOD) با 14متر ارتفاع و 110 متر پهنا در سال 1923 میلادی بر روی کوه های 'سانتا مونیکا' لس آنجلس نصب شد و تنها قرار بود برای مدت کوتاهی در این منطقه قرار گرفته شود، اما به دنبال شهرت یافتن سینمای هالیوود این نوشته به نمادی بین المللی بدل شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩۵, ٠١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها