سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گام اول جدایی‌طلبان کالیفرنیا برای استقلال از آمریکا

بروز شده : ٩-١١-١٣٩۵, ١٠:٠٨    نسخه چاپی    
حامیان جدایی ایالت کالیفرنیا از ایالات متحده آمریکا جمع‌آوری امضا برای استقلال را آغاز کرده و تلاش دارند تا آن را در سال ۲۰۱۸ در سطح ایالتی به رای بگذارند. این اولین بار نیست که تلاش‌هایی برای جدایی کالیفرنیا صورت می‌گیرد اما رهبران این جنبش می‌گویند که اقدامات پیشین عمدتا برای آگاهی‌سازی و جلب حمایت عمومی بوده است.

آنها می‌گویند که نتایج نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد اکثر کالیفرنیایی‌ها خواستار جدایی هستند و معتقدند که انتخاب دونالد ترامپ هم انگیزه آنها را تقویت کرده است.

این کمپین قصد دارد ۶۰۰ هزار امضا را برای استقلال کالیفرنیا جمع آوری کند و هدف آن لغو بخشی از قانون اساسی آمریکا است که تاکید دارد کالیفرنیا جزء لاینفک ایالات متحده است و ماده دیگری که می‌گوید قانون اساسی آمریکا قانون عالی در این کشور است و اگر با این درخواست موافقت شود در ۲۰۱۸ همه پرسی درباره استقلال در این ایالت برگزار خواهد شد.

لوئیس مارینلی، رهبر جنبش "آری به استقلال کالیفرنیا" گفت: ما شاهد حمایت‌های جدیدی هستیم و قصد جمع‌آوری امضا داریم خصوصا الان که در ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری ترامپ هستیم و می‌بینیم که او رویکردهای خصمانه‌ای نسبت به مردم کالیفرنیا دارد که به او رای ندادند.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩۵, ١٠:٠٨

   

پر مبحث ترین ها